Balıkçılar BTC' den şikayetçi

  • Giriş : 13.07.2006 / 00:00:00

Adana'da bir grup balıkçı, bugün açılışı yapılan BTC Ham Petrol Boru Hattı'nın ve Haydar Alivey Deniz Terminali hakkında suç duyurusunda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Davanın ilk duruşması açılış törenine paralel olarak gerçekleştirildi.
Türkiye'nin tanıtımda önemli bir rol oynayan BTC'nin açılış töreniyle birlikte şirketten haklarını alamadıklarını gerekçe göstererek Yumurtalıklı balıkçılar tarafından dava açıldı.

Daha önce Yumurtalık Su Ürünleri Kooperatifi adına açılan ve mahkeme tarafından kabul edilmeyen dava bugün 80 balıkçı tarafından bireysel olarak açıldı.

Yumurtalık Adliyesi Asliye Hukuk Mahkemesinde yapılan ilk duruşmada BTC avukatı İsmail Koca'nın davaya ilişkin tebligatın ellerine bir önce geçmesi nedeniyle hazırlık yapamadıklarını ve duruşmanın ertelenmesini istedi.

Mahkeme hakimi de davayı 5 Ekim'e erteledi. Duruşma sonunda balıkçıların avukatı İsmail Atal bugün Yumurtalık'taTürkiye için çok önemli bir açılış töreni yapıldığını söyledi.

Balıkçılardan Osman Pişmiş, Ethem Ateş ve Ali Duran'da sahilde tanker trafiğinden dolayı balık kalmadığını ve ağlara yengeçler ve yabani deniz ürünleri takıldığını kaydettiler. Balıkçılar son birkaç gündür de açılış törenleri nedeniyle balık avlamadıklarını, ağlarının bile denizden toplanmasına müsaade edilmediğini savundular.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious