Balıkçılar için av sezonu başladı

  • Giriş : 01.09.2006 / 00:00:00

Balık sezonunun açılmasıyla, balıkçılar tekne ve tirollerle açık denizlere akın açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Avlanma yasağının kalktığı 1 Eylül gecesinden itibaren denizlere açılan balıkçılar, sezonun bereketli geçeceği müjdesini verdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Balık Hali'ne gelen sezonun ilk hamsileri ise müşteri akınına uğradı.
1 Mayıs'tan itibaren getirilen denizlerde avlanma yasağı 1 Eylül gecesi kaldırıldı. Balıkçılar da av yasağının kalkmasıyla birlikte açık denizlere açıldı. Sezonun ilk balıkları sabaha karşı Yenikapı'da bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Balık Hali'ne getirildi. Balıkçılar, sezonun ilk günü olmsına rağmen avın bereketli geçtiğini söyledi. Kasalarla getirilen hamsilere halde bekleyen müşteriler akın etti.

Avlanmak için denize açılan "Baba Ali 2" isimli teknenin sahibi Ahmet Uçan, avlanan hamsi miktarının ilk gün olmasına rağmen tatmin edici olduğunu söyleyerek, "İlerleyen günlerde bu oran daha da artacak. Vatandaşlarımız daha taze ve ucuz balık yiyebilecek." diye konuştu. Sezonun ilk hamsilerini satın almak için gelen müşteriler de durumdan memnundu.

Hale gelen ilk hamsilerin kasası 100 ila 110 Ytl arasında satıldı. İlk günlerde bu satışın vatandaşa maliyetinin ise kilogram başına 7 ila 10 Ytl arasında olacağı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious