Balıkçıların umudu yine seneye kaldı

  • Giriş : 05.05.2006 / 00:00:00

Hatay-İskenderun Su Ürünleri Kooperatif İkinci Başkanı Enver Şekerlisoy, balıkçıların bu yıl da durgun bir dönem geçirdiğini belirterek, Körfez'de bu yıl balık kıtlığı yaşadıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bu sezon balıkçıların durgun bir dönem geçirdiğine dikkat çeken İskenderun Su Ürünleri Kooperatif İkinci Başkanı Enver Şekerlisoy, balıkçıların önümüzdeki yıl için daha da umutlu olduğunu belirterek, "Geçtiğimiz yıl Ulla'dan dolayı mağdur olan balıkçılarımız bu yıl da körfezde balığın olmaması dolayısıyla çok zor anlar yaşadılar. İnşallah önümüzdeki sezondan umutluyuz. Balıkçılar olarak devletten beklentilerimiz kredi ve faizlerin düşürülmesidir. Çünkü çok sayıda balıkçı arkadaşımız işlerin kötü gitmesi nedeniyle borçlarını dahi ödeyemediler" dedi.

1 Haziran'a kadar Gırgır teknelerinin uluslararası sularda avlanmasının serbest olduğuna dikkat çeken Şekerlisoy, "Balıkçılarımız Akdeniz'de uluslararası kara sularda balık avlayabilecek. Bu yönde hazırlıklarını da yapıyorlar. Gırgır ile denize açılan balıkçılarımız Orkinos, palamut, Sarıkuyruk gibi balıklar avlabilecekler. İnşallah batık Ulla gemisinin kalan atığının da çıkartılması ile İskenderunlu balıkçıların önümüzdeki yıl daha bereketli bir sezön geçireceğini, İskenderun halkımızın da psikolojik olarak rahatlayacaklarını umut ediyoruz" diye konuştu

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious