Balıkesir'de 1 cinayet 9 gözaltı 6 tutuklu

Balıkesir'de 1 cinayet 9 gözaltı 6 tutuklu.14178
  • Giriş : 05.06.2009 / 20:38:00

Balıkesir'de geçen yıl eski bir hükümlünün, evinde uyurken öldürülmesi olayıyla ilgili 9 kişi gözaltına alınırken örgütle ilgili ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Balıkesir'de geçen yıl eski bir hükümlünün, evinde uyurken öldürülmesi olayını gerçekleştirdikleri öne sürülen organize suç örgütüne yönelik operasyonda, 9 kişi gözaltına alındı.

Balıkesir'in Bigadiç ilçesi ile Çanakkale'de 2 kişinin öldürülmesi olaylarına da karıştıkları ileri sürülen örgüte mensup 6 kişinin, türlü suçlardan cezaevinde tutuklu bulundukları öğrenildi.

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, kentte 1996-1999 yılları arasında 2 seyahat firması arasında yaşanan ve 14 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayların sanıkları arasında yer alan ve aftan yararlanarak tahliye olan eski hükümlü Coşkun Derel'in, geçen yıl 2. Sakarya mahallesi Bereketli sokaktaki evinde öldürülmesi olayıyla ilgili soruşturmayı yürüten güvenlik güçleri, ihbar üzerine harekete geçtiler.

Derel'in, Balıkesir ve İstanbul'da et ticareti yapan işadamı Nevzat Ö.'nün liderliğini yaptığı organize suç örgütü tarafından öldürüldüğü bilgisine ulaşan ekipler, bu kişiyle birlikte Eyüp Ö. (29), Yalçın A. (32), Yıldıray G. (29), Deniz Ö. (24), Emre K. (25), Münir G. (29), Barış H.(30), Umut Ü'yü (25) gözaltına aldılar.

Zanlıların sorgularında, işadamı Nevzat Ö.'nün 2 yıl önce yeğeni Çağdaş Ö. ile birlikte uğradıkları silahlı saldırı sonucu yaralandıkları ve bu saldırıdan Coşkun Derel, Veysel Açıkgöz, Müfit Armağan ve Burhan Doğan'ı sorumlu tuttukları öne sürüldü.

Nevzat Ö.'nün, daha sonra bu kişileri öldürmeleri için oluşturduğu ileri sürülen organize suç örgütünün, 15 Şubat 2007'de Bigadiç ilçesinde Veysel Açıkgöz'ü, 14 Şubat 2008'de ise Çanakkale'de Müfit Armağan'a benzettikleri Mehmet Karabıyık'ı yanlışlıkla öldürdüklerinin belirlendiği bildirildi.

Bu arada gözaltına alınan 9 kişinin dışında, örgüt mensubu olduğu bildirilen Bilal Çakır (30), Dilek Gökdemir (30), Sedat İrican (37), Korkmaz Duran (34), Zafer Hoş (29) ve Barış Aslan'ın (34) da ''cinayet'', ''yaralama'' ve ''gasp ve yağma'' suçlarından cezaevinde tutuklu oldukları öğrenildi.

Gözaltındaki 9 kişinin, sorgulamalarının ardından adliyeyesevk edilecekleri kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*