Balıkesir'de 3 yaşında kız kayboldu

Balıkesir'de 3 yaşında kız kayboldu.10582
  • Giriş : 12.08.2008 / 08:35:00

Balıkesir'de köyde kaybolan 3 yaşındaki İrem için herkes seferber oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Beyoba köyünde 3 yaşındaki kız çocuğu kayboldu. Balıkesir ve Bursa'dan gelen arama kurtarma ekipleri bölgede arama çalışmalarını sürdürüyor.

Beyoba köyünde ikamet eden Kerem ve Raziye Durak çiftinin beş çocuğundan en küçüğü olan 3 yaşındaki İrem Deniz Durak, önceki gün öğle saatlerinde kayboldu. Baba Kerem Durak ve bazı köylülerin arama çalışmaları sonuç vermeyince, jandarmaya haber verildi. Zeytinli, Güre ve Edremit İlçe Jandarma Komutanlığı'ndan akşam saatlerinde köye gelen toplam 50 kişilik jandarma timi, kaybolan kız çocuğunu aramaya başladı. Gecenin ilerleyen saatlerinde çalışmalarına ara veren askerler, dün sabah aramalara tekrar başladı. Ayrıca Edremit Kaymakamlığı'nın talebi üzerine Balıkesir Sivil savunma Müdürlüğü'nden 9 kişilik arama ve kurtarma ekibi, Bursa Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü'nden 7 kişilik köpekli arama ekibi bölgeye gönderildi.

Akşam saatlerine kadar arama yapan jandarma, akşam saatlerinden sonra aramaları bölgeye gelen sivil savunma ve arama kurtarma ekiplerine bıraktı. Ekipler, bölgeyi köpeklerle köşe bucak arıyor. Balıkesir Sivil Savunma Müdürlüğü şeflerinden Murat Karlıdağ , kesin bir sonuç alınana kadar aramalara devam edeceklerini belirtirken, Bursa Arama Kurtarma Teknisyeni Mehmet Ersoy da, "Şu an tüm bölgeye arkadaşlarımız dağıldı. Akla gelebilecek her yeri aramaya başladık. Bu iş için özel yetiştirilmiş köpeklerimizle aramalara devam edeceğiz. İnşallah canlı olarak buluruz; tek temennimiz bu. Kesin bir sonuç alınana kadar da aramalarımız devam edecek." dediler.

İzmir'de bulunduğu öğrenilen ve çocuğunun kaybolduğu haberini alır almaz apar topar köye gelen anne Raziye Durak ise kızının daha önce cep telefonuna çektirdiği görüntülerini fotoğrafçıda bastırıp aramalarda yardımcı olabileceği umuduyla jandarma ve diğer yetkililere dağıttı.

Anne Raziye ve baba Kerem Durak, çocuklarının bir anda ortadan kaybolmasına şaşırdıklarını ve ilk kez bu kadar uzağa gittiğini söylediler. Üzerinde mavi ve beyaz bir elbise, altında şort ile yalın ayak bir şekilde köyde herkesin gözü önünde esrarengiz bir biçimde kaybolan kardeşlerinin bir an önce bulunmasını isteyen İrem Deniz'in ağabey ve ablaları Kenan, Kerim, Kübra ve Kardelen ise, jandarma ekiplerinden, kardeşlerinin bir an önce bulunmasını istediler. Anne Raziye ve baba Kerem Durak'ın soğukkanlı tavırları dikkat çekerken, aramalar sırasında ortalıkta görünmemeleri ise yetkilileri şüphelendirdi. Görgü tanıkları ise, çocuğun, beyaz renkli siyah camlı 45 plakalı bir araçla kaçırıldığını öne sürdüler.

Yaklaşık 2 buçuk sene önce de yine Balıkesir'in Savaştepe ilçesine bağlı Karacalar köyünde okullarına gitmek üzere yola çıkan Tuğçe ve Büşra isimli kuzenler kaybolmuş, aramalar sonunda öldürülmüş halde bulunmuştu. Küçük İrem Deniz'i arama çalışmaları devam ederken olayla alakalı savcılık tarafından da soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*