Balıkesir'de gerginlik devam ediyor

Balıkesir'de gerginlik devam ediyor.12505
  • Giriş : 24.02.2009 / 16:56:00

Balıkesir'in Bigadiç ilçesinde bor madeniyle ilgili yaşanan gerginlik devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sabah saat 10.00 sıralarında toplanan Bigadiç Taşıyıcılar Kooperatifine (BİŞOKOP) mensup kadınlı erkekli 500 kişilik grup, bor cevherinin taşıma işinin başka bir firmaya verilerek kendilerinin işsiz ve aşsız bırakılmalarına tepki gösterdi. Bigadiç Kaymakamlığı'na yürüyen kalabalık polis çemberine alındı.

İlçe merkezinde yürüyüşe geçen öfkeli kalabalık, bor madeninin taşıma işinin tekrar kendilerine verilmesini isterken slogan ve alkışlar eşliğinde tepkilerini dile getirdi. Daha sonra ilçe girişindeki Bişokop binasının bulunduğu İskele beldesindeki maden ocağına giden yol ayırımında toplanan Bigadiçliler, buradan ilçeye giriş yapan onlarca tır ve kamyonun yolunu keserek eylem yaptı.

İkazlara rağmen eylemlerini sürdüren kalabalığa polis biber gazı sıkıp cop kullanarak müdahale etti. Balıkesir'den takviye olarak gönderilen çevik kuvvet ekipleri ile çok sayıda güvenlik görevlisi ilçedeki olaylara müdahale etti. Bigadiç'te devam eden olayları yatıştırmak için olay yerine giden Belediye Başkanı Davut Uzuner, vatandaşları sakin olmaya çağırdı.

Belediye Başkanı Davut Uzuner'in telkinleriyle sakinleşen öfkeli kalabalık eyleme devam ederken, Kaymakam Süleyman Yıldırım da kalabalığı sakinleştirmeye çalıştı. İlçedeki gerginlik devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*