Balkon güzellik yarışması!

  • Giriş : 27.07.2006 / 00:00:00

İzmit Saraybahçe Belediyesi tarafından düzenlenen örnek bahçe, örnek balkon yarışması sonuçlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kent estetiğini artırmayı hedefleyen yarışmaya 12 kişi başvurdu. Çevre Komisyon Başkanı ve Belediye Meclis üyesi Mustafa Dağ, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Öztürk, peyzaj mimar Aysun Bolat Kılıç,ziraat yüksek mühendisi Şafak Üzümoğlu ile çevre mühendisi İbrahim Çetin'in juri üyeliğini yaptığı yarışmada örnek bahçe dalında Kozluk Mahallesi'nden Şaziye Büyüktuğrul birinci, Yenidoğan Mahallesi'nden Recep Sadun Salmankurt ikinci, yine Yenidoğan Mahallesi'nden Mehmet Kökten de üçüncü oldu. Örnek Balkon dalında ilk üç dereceyi Karabaş Mahallesi'nden yarışmacılar elde etti. Bülent Basri Terzioğlu birinci, Selma Ozan ikinci, Süheyla Pelin de üçüncü oldu.

Yarışmada dereceye girenlere ödül verilmesi için düzenlenen törende konuşan Saraybahçe Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice, yarışma hedefinin güzel bir İzmit ortaya çıkarmak olduğunu söyledi. Güzel bir İzmit ortaya çıkarmak için gece gündüz çalıştıklarını belirten Yenice, vatandaşların güzel bir ortamda yaşaması için ellerinden geleni yaptıklarını aktardı.


Yenice şöyle konuştu; "Bu konuda en büyük görev vatandaşlarımıza düşüyor. İlkini düzenlediğimiz bu yarışmaya gelecek yıllarda katılım daha da çok olacaktır. Örnek Mahalle Projesi ile Körfez ve Sanayi Mahalleleri'nin halı gibi güzel. Belediye olarak yolları caddeleri güzelleştirdik. Evleri, bahçeleri güzelleştirmek de vatandaşa kaldı. Bugün Körfez ve Sanayi Mahalleleri'nde vatandaşlarımızı yapılan güzel hizmetlere parelel olarak evlerini, çatılarını, bahçelerini daha güzel bir görünüme kavuşturmaktadır. Biz öncülük ettikten sonra vatandaşlarımızın koşarak konuya sahipleneceğine inancımız sonsuzdur."

Örnek bahçe ve örnek balkon yarışmasında birincilere tam altın, ikincilere yarım, üçüncülere de çeyrek altın ile birer salon çiçeği hediye edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious