Balmumu heykelleri Bursa'da sergileniyor

Balmumu heykelleri Bursa'da sergileniyor.15894
  • Giriş : 22.04.2008 / 22:31:00

Sanatseverleri zamanda yolculuğa götüren ''St. Petersburg Balmumu Heykeller Sergisi'', Bursa'da açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AS Merkez'de izlenime sunulan, ünlü tiyatro sanatçısı Levent Kırca'nın da esprileriyle renk kattığı serginin açılışında, balmumu heykellerini yaklaşık 8 yıldır Türkiye'nin çeşitli illerinde sergileyen jeofizik mühendisi organizatör Jale Kuşhan, sanatseverlere heykellerle ilgili bilgi verdi.

Serginin, tarihin gizemli koridorlarında yürümek isteyenleri 900'lü yıllardan 2000'lere uzanan zaman diliminde yaşayan dünyaca ünlü kişilerle buluşturduğunu anlatan Kuşhan, sergide toplam 47 eserin bulunduğunu, ziyaretçilere eşlik eden rehberlerin, heykellerle ilgili birbirinden ilginç hikaye ve anekdotlarla tarihsel akışa ışık tuttuklarını söyledi. Kuşhan, heykellerin yapım aşamalarını merak edenler için AS Merkez'de "workshop"lar da düzenleyeceklerini söyledi.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Dostoyevski, "Terminator-3" filmindeki haliyle Arnold Schwarzenegger, Fatih Sultan Mehmet, Şeyh Şamil, efsanevi Beatles Grubu, El Farabi, Napolyon, Leonardo da Vinci, Korkunç İvan, Deli Petro, Lady Diana, Hürrem Sultan, aslında erkek olduğu halde hayatının son 35 yılını kadın kıyafetleriyle dolaşarak geçiren Fransız ajanı D'eon, Osman Gazi, Kanuni Sultan Süleyman, Elvis Presley, Karl Marx gibi ünlü simalara ait heykellerin yer aldığı sergi, 20 Mayısa kadar açık kalacak.

Girişin ücretli olduğu sergide bilet fiyatları tam bilet için 5, öğretmen, öğrenci ve emekliler için 4, 10 kişiyi aşan öğrenci grupları için ise kişi başına 2 YTL olarak belirlendi.

CNNTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious