Baltalı soygunculara suçüstü

Baltalı soygunculara suçüstü.12407
  • Giriş : 20.06.2008 / 12:13:00

Erzurum'da yüzleri maskeli ellerinde balta ve sallama tabir edilen döner bıçağı ve balta ile gece yarısı girdikleri iş merkezinde soygun yapmak isteyen iki soyguncu, polis tarafından suçüstü yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çaykara Caddesi'nde bulunan Yakut Plaza'nın giriş katındaki bir işyerinin camlarını gece yarısı kırıp, plazadaki işyerlerini soymak isteyen iki kişi yakalandı. Polisevi'nden 150 metre kadar uzaklıkta bulunan ve mıntıka nöbeti yapan polisler, söz konusu iş merkezinden gelen kırık cam sesi üzerine olay yerine gitti. Yüzlerine maske takıp, ellerinde balta ve sallama tabir edilen döner bıçağı ile iş merkezinde işyerlerini soymak isteyen soyguncular polisin geldiğini fark edince kaçmaya başladı. Kısa süreli kovalamaca ve takip sonucu S.S ve M.Y isimli soygunlar suç aleti balta, maske ve döner bıçağı ile ele geçirilerek gözaltına alındı.

Emniyet Müdürü Mehmet Kamil Çolak, maskeli soyguncuları fark edip yakalayan Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü ekiplerindeki görevli polis memurlarını başarılarından dolayı tebrik edip, ödüllendirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious