Balta'nın Galatasaray kararı

Balta'nın Galatasaray kararı.13020
  • Giriş : 24.12.2007 / 16:40:00

Galatasaray'ın sezon başında Vestel Manisaspor'dan transfer ettiği Hakan Balta, "Galatasaray'a gelmenin benim için en iyi karar olduğunu anladım" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hakan Balta, sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinde yer alan "Hakan Balta, Cola Turka Soru Cevap" köşesinde taraftarlardan gelen soruları yanıtladı. Galatasaray’a transferinin biraz hızlı olduğunu hatırlatan Hakan, "Dolayısıyla benim için de sürprizdi açıkçası. O dönem maçtan Galatasaray uçağıyla dönmem basında geniş yer bulmuştu. Ancak şimdi Galatasaray’a gelmenin benim için en iyi karar olduğunu anlamış bulunuyorum" ifadesini kullandı.

"Galatasaray’a büyük bir kulüp olduğu için mi geldin, yoksa istediğin için mi? Yani başka büyük bir takım da aynı anda seni almak isteseydi, hangisine giderdin" şeklindeki bir soru üzerine Hakan, "Bu bana hep soruldu, ben de her zaman ’Galatasaray’ dedim. Sonuçta her şeyden önce gittiğim kulüpte oynamak isterim. Galatasaray’da formayı hak edersem bana değer verileceğini hissettim. O yüzden hep Galatasaray’a gelmek istedim" yanıtını verdi.

Hakan Balta, "Sana Fenerbahçe’den teklif gelseydi gider miydin?" sorusu üzerine de "Çok büyük bir camia ve köklü bir kulüp olmasına karşı Fenerbahçe’yi tercih etmezdim" ifadesini kullandı. Bir taraftarın, çocukken Beşiktaşlı olduğunu ifade etmesi üzerine Hakan, "Çocukken Beşiktaşlı olduğumu söylerdim. Ama zaten çok genç profesyonel oldum. Galatasaray formasıyla da ilk golümü Beşiktaş’a attım. Sarı-kırmızılı formayla ilk golümü bir derbide atmamın da anlamı çok büyük" diye konuştu. Galatasaray’a gelmeden önce Beşiktaş’tan da teklif aldığını ifade eden Hakan, çocukluktan beri en çok sevdiği ve tuttuğu takımın Barcelona olduğunu kaydetti.

"SOL BEK OYNAMAK İSTİYORUM"
Hakan, eskiden forvet arkası oynadığını, oradan ön liberoya, sonra da sol beke geçtiğini belirtirken, teknik direktör Mustafa Denizli’nin Manisa’ya ilk geldiğinde kendisini sol bek oynattığını söyledi. Türkiye’de bu pozisyonda bir boşluk olduğu için bu mevkide oynamayı kendisi için şans olarak gördüğünü anlatan Hakan Balta, "Bu bir avantaj ve kendimi şanslı görüyorum" dedi.

Galatasaray’da oynamakla Vestel Manisaspor’da oynamanın avantaj ve dezavantajlarının sorulması üzerine Hakan Balta, "Büyük kulüpte oynamak, futbolcunun her zaman göz önünde olmasını sağladığı için avantajdır. Milli Takım ya da yabancı kulüpler tarafından izlenirsiniz. Ancak diğer takımlar çok göz önünde olmadıkları için o takımlarda daha rahat ediyor olmak, bazı futbolcular için avantaj olarak algılanabilir" yanıtını verdi.

"Futbolcu olmasaydım bankacı olmak isterdim" diyen Hakan Balta, şöhretin de kendisini değiştirmediğini anlatarak, "İki sene önce neysem şimdi de oyum. Ben fazla değişmediğimi düşünüyorum. Ama sokakta insanların seni tanıması tabii ki çok güzel bir duygu" şeklinde konuştu. Hakan son olarak, "Bir spor markası Zidane, Beckham, Riquelme gibi oyunculara, kendilerini de dahil ettikleri, istedikleri futbolculardan oluşan bir on bir hazırlattı. Siz böyle bir 11 hazırlasaydınız, diğer 10 kişi kim olurdu" sorusu üzerine şu kadroyu belirledi:

Oliver Kahn, Hakan Balta, Nesta, Cannavaro, Zambrotta, Robben, Vieira, Beckham, Zidane, Van Basten, Maradona.Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious