Baltık'ta gemi battı 7 Türk denizci kayıp

  • Giriş : 29.10.2007 / 13:06:00

Baltık Denizi'nde dün alabora olup batan Slovakya bandıralı kuru yük gemisinde görevli 11 Türk personelden 3'ü kurtarıldı, 1'i ise hayatını kaybetti. Kayıp 7 Türk denizciyi arama çalışmaları ise sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Batan gemide mahsur kaldıkları sanılan 1'i kadın 7 denizcinin kurtarılması için süren çalışmalar çerçevesinde kurtarma dalgıçlarının dün gece gemiyi aradıkları, bir şey bulamadıkları, aramayı bugün gün ışığında yeniden deneyecekleri belirtildi. Danimarka arama kurtarma ekibinden Brian Bennedsen, denizcileri canlı bulma ümitlerinin azaldığını iddia etti.

Slovakya bandıralı "Ömer N" şilebi, bilinmeyen bir nedenle dün saat 16.15'de bir süre sürüklendikten sonra karaya oturmuş, gece saat 02.00 sularında tamamı su altında kalarak dibe vurmuştu.

Danimarkalı ve Alman arama kurtarma birimlerince, bütün gece yapılan çalışmalar sonucunda, 11 Türk personelden Abdullah Faruk Balçık, Erol Aytaç ve Ömür Aslan sağ olarak kurtarılmış, 1 Türk personelin öldüğü belirlenmişti.Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious