Balyoz olmasaydı işimiz çok zordu!

  • Giriş : 19.10.2006 / 00:00:00

Kapıları kilitlenen zırhlı aracın camını balyozla kırdıran AKP'li Faruk Koca: "Öldü diye düşündük. Hastanenin yanında inşaat olmasaydı işimiz çok zordu. Neyse ki balyoz bulundu" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Koca, "Öldü diye düşündük, çok kötü dakikalardı. Korumalar kapıyı açabilmek için arabaya ateş etmeyi düşündü" dedi. Erdoğan'ın Keçiören'de oturduğu evin sahibi olan ve olay anında Başbakan'ın makam arabasının arkasındaki araçta bulunan Koca, arabanın kilitli kalmasından Erdoğan'ı acil servise taşıdıkları ana kadar yaşadıklarını şöyle anlattı:

Zırhlı araca ateş edeceklerdi
# Ben Başbakan'ın konvoyundaki diğer araçtaydım. TBMM kapısına geldiğimiz anda makam aracı aniden dönüş yaptı. Harun iyi bir şofördür. Bir dakika içinde hastaneye ulaştı. O esnada kaldırıma çıkmış, bazı arabaların aynalarına çarpmış olabilir.
# Hastaneye geldiğimizde Ömer Çelik arabadan inerek doktor istedi. O arada korumayla şoför de inince kapılar kilitlendi. Ağır silahlar vardı. Korumalar kapıyı açmak için arabaya ateş etmeyi düşündüler. Ama zırhlı araca ateş etmek kötü sonuçlar doğurabilirdi. Camı kırmak için tuğlayla da vurdular.
# O anda yandaki inşaatı gördüm. Bir inşaatçı olarak hemen oradan balyoz getirmelerini istedim. Korumalar koştu getirdi, cama vurdular. Hastanenin yanında inşaat olmasaydı işimiz zordu. Neyse ki balyoz bulundu. Öldü diye düşündük. O anın psikolojisiyle herkes bir şey yapmaya çalışıyordu. Cam çatlatılınca hemen kapıyı açarak Başbakan'a seslendim. "İyi misiniz?" dedim. Bir şey demedi. Nefes alıp almadığına baktım. Aldığını görünce rahatladım. Baygındı. Üstüne başına baktım. Ceketi yırtık değildi. Arabadan alarak hemen içeri götürdük. Yarım saat sonra kendine geldi.


İlk geceyi rahat geçirdi
# Başbakan'ımız hastaneden çıktıktan sonra evindeki ilk geceyi rahat geçirdi, uyudu. Biraz dinlenecek. Ailesi yanında. Şu an bir sıkıntı yok. İlk gün evden çıkmayacak, ziyaretçi almayacak.


'Öncü ekip' göreve başlıyor

Başbakan Erdoğan, doktorların tavsiyesi üzerine dünü evinde dinlenerek geçirdi. Öğleden sonra Erdoğan'ın MKYK toplantısına gideceği duyuldu. Ancak Erdoğan doktorların ikna etmesiyle vazgeçti. Erdoğan'ın evine dün çok sayıda çiçek gönderildi. Bu arada Erdoğan'ın konvoyunda 'öncü ekip' uygulaması yeniden başlatılıyor. Uygulama çerçevesinde öncü ekip aracındaki korumalar, programlanan yere varıldığında önde oturan koruma amiri ile arkada Başbakan'ın yanında oturan kişinin kapısını açacak. Böylelikle aracın kapılarının kilitlenmesi engellenecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious