Bambam toprağa verildi

Bambam toprağa verildi.13425
  • Giriş : 15.12.2007 / 16:06:00

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Halil İbrahim Kuzucu defnedildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İzmir'de geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden "Halil İbo" lakaplı 2.28 metre boyundaki Halil İbrahim Kuzucu, 3 metre boyundaki mezara defnedildi. Kuzucu'nun tabutunun cenaze aracına bindirilmesi sırasında zor anlar yaşandı.

Karayoluyla İstanbul'a getirilen Halil İbrahim Kuzucu'nun cenazesi, namazın kılınacağı Beylikdüzü Fatih Camii'ne getirildi. Cenaze namazına Kuzucu'nun eşi, kardeşleri ve sevenlerinin yanı sıra, Gazeteci ve Televizyoncu Reha Muhtar ile Saadettin Teksoy da katıldı.

Halil İbrahim ile ilgili açıklamada bulunan Reha Muhtar, Kuzucu'nun çok temiz bir kalbi olduğunu ve cennette çocuklarla birlikte olacağına dair inanç taşıdığını söyledi. Muhtar, "Çok temiz bir çocuktu, onunla beraber haber bülteni sonunda çocuklar için program yaptık. Yeni program projeleri vardı ama olmadı" şeklinde konuştu.

Cenaze namazının ardından Halil İbrahim Kuzucu'nun özel olarak hazırlanan 3 metre boyunda, yarım metre enindeki tabutu, yaklaşık 20 kişi tarafından omuzlara alınarak cenaze arabasına taşındı. Araca sığdırılamayan tabut, ip yardımı ile araca bağlandı. Kavaklı Köyü Eski Mezarlığı'na getirlen Kuzucu'nun tabutu, araçtan indirillirken de kızak ile aracın tavanına sıkıştı. Kısa süren çalışmanın ardından Kuzucu'nun naaşı araçtan çıkartıldı.

Cenazenin defnedileceği mezarlıkta Halil İbrahim Kuzucu için 3 metre boyundaki mezar 6 kişi tarafından kazıldı. Defin sırasında mezarın başında bulunan Kuzucu'nun eşi Nazmiye Kuzuzcu ise fenalaştı. Kuzucu'nun çocukları Hamza ve Gamze de defin sırasında uzun süre gözyaşı döktü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious