'Bana dokunmayın, karnımı şimdi doyurdum'

  • Giriş : 13.06.2006 / 00:00:00

Turistler, en çok rahatsız ve en çok şikayetçi oldukları hanutçulara karşı ilginç bir yol buldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Marmaris'e gelen turistler, adım başı bir işyerine çekilmek istenince şikayetler artmıştı. Turistlere yönelik şikayet kutularında en çok hanutçulardan yakınılmıştı.

Yetkililer problemin önüne geçemeyince turistler başının çaresine baktı ve çözüm yolunu buldu.

"Bir restorandan çıktığımızı gördüğü halde hemen yanında bulunan restoran elemanları kolumuzdan çekerek davet ediyor. Karnımızı doyurduğumuz halde adım başı yemek mi yiyeceğiz? Hanutçular zaman zaman işi tacize kadar götürünce Marmaris sokaklarında dolaşamaz olduk." şeklinde dert yanan turistler, Murat Karademir isimli işletmeciyle binlikte ilginç bir formül buldu.

Hanutçudan, tacizciden adım atamayan turistler, üzerinde İngilizce olarak, "Bana dokunmayın, karnımı şimdi doyurdum" yazan tişörtler üretmeye karar verdi. Bu tişörtler bazı butiklerde satılmaya başlayınca turistlerden beklenenin üstünde rağbet gördü. Tişörtlerin ön tarafında "Bana dokunmayın", arkasında "Karnımı şimdi doyurdum" yazıları bulunuyor.

Bunları giyerek Marmaris'te dolaşan turistler, faydasını gördüklerini belirterek, "Hanutçular ve tacizciler, üzerimizdeki yazılı tişörtü görünce şaşırıyor. Bu tişörtleri giyenlere asılmıyorlar, rahatsız etmiyorlar. Artık rahat rahat gezebiliyoruz." diye konuşuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious