'Bana para veren altın bulsun'

'Bana para veren altın bulsun'.8075
  • Giriş : 09.12.2006 / 00:00:00

Maliye Bakanı Unakıtan, TMSF'nin tahsilatlarından oldukça memnun olduğunu söyledi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunun (TMSF) tahsilatlarına ilişkin olarak, ''Hele hele ben Maliye Bakanı olarak paramı aldıktan sonra da fevkalade memnunum kendilerinden. Para veren altın bulsun diyorum'' değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Unakıtan, Türk Hava Yolları'nın (THY) Star Alliance'a katılımını öngören mutabakat protokolünün imzalanmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

TMSF Başkanı Ahmet Ertürk'le bir süre sohbet eden Bakan Unakıtan, ''TMSF'nin çalışmalarından memnun musunuz?'' sorusu üzerine, TMSF'nin ne yaptığının ortada olduğunu söyledi.

Unakıtan, şu görüşleri aktardı:''Görüyorsunuz, daha önce nasıldı, şimdi nasıl... Hele hele ben Maliye Bakanı olarak paramı aldıktan sonra da fevkalade memnunum kendilerinden. Para veren altın bulsun diyorum.''

TMSF'den para geldiğini ama miktarını söyleyemeyeceğini ifade eden Unakıtan, aldıklarının bütçede olduğunu, bütçeyi de herkese açıkladıklarını dile getirdi.

Bir gazetecinin, ''Sayın Başbakanımız Ahmet Beye (Uzan'ın yatıyla mı geziyorsun?) demişti?'' şeklindeki hatırlatması üzerine Bakan Unakıtan, şunları kaydetti:
''Öyle bir şeyden haberim yok benim. Ama Ahmet Beyin, elindeki dosyaları belli. Çok şükür onların hepsiyle ilgileniyor. Öyle falanca fişmanca diye ayırmaz. Kimse önündeki dosyalar, onları hemen realize ediyorlar. Bu fevkalade güzel.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious