'Bana Şans Dile' 5 Ekim'de vizyonda

'Bana Şans Dile' 5 Ekim'de vizyonda.11844
  • Giriş : 02.10.2007 / 13:55:00
  • Güncelleme : 02.10.2007 / 13:42:47

'Babam ve Oğlum' filmi ile gişe rekorları kıran yönetmen Çağan Irmak'ın beklenen yeni filmi 'Bana Şans Dile', 5 Ekim'de vizyona girecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Muhteşem Film ile İrfan Tözüm'ün yapımını gerçekleştirdiği, Çağan Irmak'ın senaryosunu yazdığı ve yönettiği film, 28 ilde 70 kopyayla gösterime girecek.

Çağan Irmak'ın ilk sinema filmi olma özelliği taşıyan filmde, Deniz Uğur, Melisa Sözen, Rıza Kocaoğlu, Nilgün Belgün, Volkan Severcan, İsmail Hacıoğlu, Aysun Metiner, Levent Sülün, Nuran Yılma, Başak Daşman,Kutay Köktürk, Berke Üzrek, Güler Ökten, Mert Akça, Bülent Seyran, Hakan Erişken, İlter Genay ve Remzi Evren rol alıyor.

Aksiyon ve gerilim türünün Türkiye'deki ender örneklerinden olan 'Bana Şans Dile', gençlerin, aile içi şiddet, sevgisizlik ve iletişimsizlik sonucu saptıkları yanlış yolları anlatıyor.

Filmin konusu şöyle:

"İçine kapanık, iletişimsiz, sakar lise öğrencisi Bahadır bir sabahuyandığında dünyayı değiştirmeye karar verir. O sabah okula giderkenbeline taktığı tabancayla sınıf arkadaşlarını rehin alarak korkulu anlaryaşatacak olan Bahadır, onlardan hayatları boyunca kendilerini en çok yaralayan anılarını anlatmalarını ister.

Film boyunca annesi tarafından çocukluğunda dolaba kilitlenen vekaranlıktan korkan Çağlar, ünlü bir televizyoncu olmaya çalışan ve maddidurumu pek iç açıcı olmayan Ayşegül, şair olmaya çalışan romantik Behiç, satanist gruplara katılan Serkan, otoriter bir babanın baskısından bunalmış Türker ve hiç anne sevgisi görmemiş Bahadır'ın öyküleri anlatılıyor. Bir muhabirin de kışkırtmasıyla çığırından çıkan olaylar, soğukkanlı davranmaya çalışan komiser ve öğretmenleri fazlasıyla zorlayacak, sınıf ve bahçedeki olaylar hiç beklenmedik şekilde gelişecektir."

Yönetmen Irmak, "Çocukların ergenliklerini yaşadığı dönem içerisinde genellikle birkurban seçilir. Bir günah keçisi... Bu genellikle biraz daha sakar, biraz daha uyumsuz, biraz kaybetmiş bir tip oluyor. Bütün insan gruplarında mutlaka bir günah arındırıcı, insanın ilkel egosunu temize çekebileceği bir kurban yer alıyor ve herkes onu yaralıyor. Bu filmde de Bahadır öyle. Gerçek hayatta Bahadır olmak istediğim zamanlar çok oluyor. Çok dolduğum ve herkesi bağlayıp dünya görüşümü anlatmak istediğim zamanlar oluyor. O yüzden bu filmimde tekrar liseli olmak istedim" dedi.

'Uluslararası İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma' ve 'Ankara FilmFestivali Ulusal Yarışma'ya katılan film, Şile Büyülü Fener Film Festivali'nde 'En İyi 2. Film', Rıza Kocaoğlu ile 'En İyi Erkek Oyuncu', Melisa Sözen ile 'En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu' ödüllerini aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious