Bandırma'da kaybolanlara ulaşılamıyor

Bandırma'da kaybolanlara ulaşılamıyor.14841
  • Giriş : 17.09.2008 / 23:17:00
  • Güncelleme : 17.09.2008 / 23:21:43

Ro-Ro gemisinin bulunduğu noktaya farklı yönlerden dalış yapan dalgıçlar, kaybolan 4 kişiye ulaşamadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bandırma-Ambarlı seferini yaparken geçen pazar akşamı liman çıkışında 106 yolcu ve mürettebat, 73 kamyon ve iki otomobille batan gemide kaybolan dört kişinin cesedine ulaşmak için sabah saatlerinden itibaren çalışmalar başladı.

Erdek Mayın Filo Komutanlığı'na bağlı bir savaş gemisinin yönettiği arama çalışmalarına Sahil Güvenlik Komutanlığı, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü botları ve bir gemi kurtarma gemisi katıldı. Gemi enkazında yoğunlaştırılan aramalara ise Deniz Kuvvetleri Komutanlığı mayın harbi, Sivil Savunma ve Sahil Güvenlik dalgıçları katılıyor. Daha önce tespit edilen farklı noktalardan dalınan geminin tam olarak dibe oturmadığı ve dalgıçlar açısından tehlikenin devam ettiği belirtildi.

Dalgıçların yan yatan geminin alt kısmında sıkışan kamyonlara henüz ulaşamadığı, gemi dışında ve içinde ulaştıkları kamyonlarda ise kimseye rastlanmadığı kaydedildi. Gemide üst üstte hurda halinde duran kamyonların içinde kaybolan şahıslara ait cesetlerin bulunmasının imkânsız olduğunu söyleyen yetkililer, yakınlarıyla irtibat halinde olduklarını, onların yardımıyla kamyonların renk ve plakaları hakkında bilgi aldıklarını, bunlar doğrultusunda dalgıçların aramalara devam edeceklerini ifade etti.

Bugün başlayan yağmurla beraber denizin lodos etkisiyle dalgalı olması ve kirlilik sebebiyle görüşün 1 metreye kadar düştüğü, çalışmaların güçlükle yürütülebildiği belirtildi. Balıkesir İl Sivil Savunma Müdürü Hüseyin Zafer, uluslararası denizcilik kurallarına göre asgari arama süresi olan 72 saat gece dolacak olmasına rağmen perşembe de aramalara devam edileceğini açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*