Bandırma'da Ro-Ro gemisi battı! FOTO

Bandırma'da Ro-Ro gemisi battı! FOTO.12118
  • Giriş : 15.09.2008 / 06:40:00
  • Güncelleme : 15.09.2008 / 06:41:16

Bandırma'dan İstanbul'a araç taşıyan bir ro-ro gemisinin kısa süre sonra battığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bandırma açıklarında TIR ve kamyon taşıyan bir Ro-Ro gemisinin battığı bildirildi.

YARALILARIN İSİMLERİ BELİRLENDİ

Bandırma Limanı'ndan ayrıldıktan kısa süre sonra batan Ro-Ro gemisinden çıkarılan 31 yaralının isimleri belirlendi.

Alınan bilgiye göre, Özer Erdoğan'ın (42) öldüğü kazada, Özel Bandırma Hastanesine kaldırılan 3 kişiyle birlikte yaralı sayısı ise 31'e yükseldi.Yaralıların kaldırıldıkları hastaneler ve isimleri şöyle:

''Güven Karahan Devlet Hastanesi: Kemalettin İşçi, Cevat Şahin, Muhlis Gürel, İlhan Aktaş, Recep Özkaynak, Murat Mutluoğlu, Battal Kocakaya, Mustafa Seçik, Bakan Uysal, Mustafa Zeybek, Cengiz Çakır, Metin Yatık, İlyas Semir, Mithat Altın, Emin Demir, Ahmet Yılmaz, Enes Salim Duteller ve Mustafa Bıyıklı.

Kapıdağ Devlet Hastanesi: Ufuk Bitiş, Mehmet Ali Çakıroğlu, Abdurrahman Ayday, Ahmet Ayday, Zeki Ayday, Necdet Çevik, Hüseyin Arıkan, Erkan Damar, Bülent Bingöllü ve Muammer Eroğlu.

Özel Bandırma Hastanesi: Mehmet Aksu, Hüseyin İncereis ve Sedat Özmen.''Durumu ağır olan Mustafa Bıyıklı'nın, Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildiği bildirildi.

KAPTAN GÖZALTINA ALINDI

Batan Ro-Ro gemisinin kaptanı Mithat Altın, gözaltına alındı.

FACİADA SON DURUM

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde kalkışından hemen sonra batan Ro-Ro gemisinden 67 yolcunun kurtarıldığı, 34 yolcunun da kayıp olduğu bildirildi. Kurtarılan 1 kişi hastanede hayatını kaybetti, 28 kişinin de yaralı olduğu öğrenildi.

Bandırma Liman Müdürlüğü yetkililerinden edinilen bilgiye göre, kıyıdan yaklaşık 10 kilometre sonra yan yatarak batan Orion Asya İstanbul Shipping'e ait "Hayat N" isimli 118 metre boyundaki Ro-Ro gemisinde 100'ün üzerinde yolcu bulunduğu, bu yolculardan 67 kişinin Sahil Güvenlik ekipleri ve kendi imkânları ile kurtuldukları, 30'un üzerinde yolcunun da kayıp olduğu belirtiliyor.ÖLEN KİŞİNİN KİMLİĞİ BELİRLENDİ

Bandırma Limanı'ndan ayrıldıktan kısa süre sonra batan Ro-Ro gemisinden ölü çıkarılan bir kişi ile yaralılardan bazılarının kimlikleri belirlendi.

Kapıdağ Devlet Hastanesi yetkililerinden alınan bilgiye göre, gemiden ölü çıkarılan kişinin Özer Erdoğan (42) olduğu belirlendi.

2 HELİPKOPTER ARAMA KURTARMA ÇALIŞMLARINA KATILDI

Denizcilik Müsteşarlığı Deniz Ulaştırması Genel Müdürü Özkan Poyraz, Bandırma Limanı'ndan ayrıldıktan kısa süre batan Ro-Ro gemisinde arama kurtarma çalışmalarına, gece görüşü özelliğine sahip 2 helikopterin de katıldığını bildirdi.

Poyraz, gece görüşü özelliğine sahip 2 helikopterin arama kurtarma çalışmalarına katıldığını bildirdi.

70 KİŞİ DENİZDEN KURTARILDI

Denizcilik Müsteşarlığı Deniz Ulaştırması Genel Müdürü Özkan Poyraz, Bandırma Limanı'ndan ayrıldıktan kısa süre sonra batan Ro-Ro gemisinde bulunanlardan şu ana kadar 70 kişinin kurtarıldığını bildirdi.

Poyraz yaptığı açıklamada, 28 mürettebatıyla Bandırma Limanı'ndan Ambarlı Limanına gitmek üzere hareket eden Orion Asya İstanbul Shipping'e ait Hayat N isimli 118 metre boyundaki Ro-Ro gemisinin, liman ağzında battığını belirtti.

Gemide 73 tır bulunduğunu, araç sahipleri ve mürettebatla birlikte gemide 101 kişinin bulunduğunu tahmin ettiklerini kaydeden Poyraz, bölgede iki sahil güvenlik botu ve 4 römorkör ile balıkçı gemilerinin kurtarma çalışmaları yaptığı ifade etti. Poyraz, şu ana kadar 70 kişinin denizden kurtarıldığını bildirdi.

1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Bandırma Kaymakamı Salih Keser, Bandırma Limanı'ndan ayrıldıktan kısa süre sonra batan İstanbul Lines isimli Ro-Ro gemisinden 1 ölü, 24 yaralının çıkarıldığını bildirdi.

Edinilen bilgiye göre, saat 23.30 sıralarında yaklaşık 80 TIR ve kamyon taşıyan Ro-Ro nakliye gemisinin Bandırma Limanı'ndan yaklaşık 10 kilometre açığında battığı bildirildi.

GEMİNİN BATMA NEDENİ: YÜK KAYMASI

Geminin, ''yük kaymasından batmış olabileceğini'' bildirildi.

GEMİDE 150'YE YAKIN YOLCU OLDUĞU SÖYLENİYOR

Bandırma Kaymakamı Salih Keser, Bandırma Limanı'ndan ayrıldıktan kısa süre sonra batan İstanbul Lines isimli Ro-Ro gemisinde 150'ye yakın yolcu olduğunu söyledi.

GEMİDE 73 KAMYON 2 DE OTOMOBİL VAR

Bandırma Kaymakamı Keser'in yaptığı açıklamada, geminin kaptanı Mithat Altın'ın verdiği bilgiye göre gemide 150'ye yakın yolcu bulunduğunu kaydetti. Altın'ın, geminin, ''yük kaymasından batmış olabileceğini'' aktardığını bildiren Keser, kaptanın beyanına göre gemide 73 kamyon, 2 de otomobil bulunduğunu söyledi.

MÜRETTEBAT KURTULDU YOLCULAR HAKKINDA BİLGİYE ULAŞILAMADI

Keser, mürettebatın tamamının kurtulduğunu belirtti.

Bandırma Kaymakamı Salih Keser, Bandırma Limanı'ndan ayrıldıktan kısa süre sonra batan İstanbul Lines isimli Ro-Ro gemisinde mürettebatın tamamının kurtulduğunu, ancak yolcularla ilgili henüz bilgi ulaşmadığını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*