Bandırma'yı basketbolun merkezi yapacağız

  • Giriş : 23.03.2007 / 00:00:00

Bandırma'yı, ''basketbolun merkezi'' yapma hedefiyle yola çıkan Banvit Başkanı Özkan Kılıç, şu an hedefledikleri yere ulaşmadıklarını, ancak kesinlikle iyi yolda olduklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Özkan Kılıç, yaptığı açıklamada, hedeflerinin Türk basketboluna yeni yıldız oyuncular kazandırmak olduğunu, bu doğrultuda altyapıya büyük önem verdiklerini, minik, küçük, yıldız ve genç statülerinde oluşturdukları 10 takımda yüzlerce gencin spor yapma imkanı bulduğunu bildirdi.
A Takım'ın gençler için iyi bir hedef teşkil ettiğini dile getiren Kılıç, henüz yeni bir kulüp olmalarına karşın şu anda altyapıdan yetişen 2 oyuncunun A Takım kadrosunda yer aldığını, gelecek yıllarda bu sayıyı artıracaklarına inandıklarını belirtti.
Altyapıdan gelen oyuncuların ağırlıkta olacağı bir takım yapısına kavuşmanın hayalleri olduğunu vurgulayan Kılıç, ''Bunu gerçekleştirmek çok da kolay değil. Bizim bütün çabamız, hem hedeflerimizden ödün vermemek hem de altyapı oyuncularının ağırlıkta olacağı bir kadroyu oluşturmak üzerine. Şu anda hedeflediğimiz yerde değiliz, ama kesinlikle iyi yoldayız" diye konuştu.
Özkan Kılıç, TBL'nin her geçen gün çok daha iyi bir lig haline geldiğini ifade ederek ligdeki takımların büyük çoğunluğunun birbirini yenebilecek seviyede olduğunu dile getirdi. Kılıç, ''Her maç kıran kırana geçiyor. İstisnalar dışında, hiçbir maç için favori tahmininde bulunamıyorsunuz. Bunun yanı sıra sezon başından beri yaşadığımız talihsizlikler, antrenör değişikliği, 4 yabancımızın 3'ünün bu yıl kadromuza dahil olması ve kadromuzun daha yeni yeni oturmaya başlaması, inişli-çıkışlı gibi gözüken grafiğimizin sebeplerinden diyebilirim. Geçen yıl çok başarılı bir grafik çizdik, ancak unutulmamalıdır ki geçen yıl oynamış olduğumuz bazı maçlarda da oldukça kötü sonuçlar aldık'' dedi.
Kılıç, Bandırma'daki maçlarda inanılmaz bir tribün desteği aldıklarını, taraftarı kulübün ayrılmaz bir parçası olarak gördüklerini de sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious