Bangkok'ta olağanüstü hal ilan edildi

Bangkok'ta olağanüstü hal ilan edildi.11642
  • Giriş : 02.09.2008 / 09:07:00

Tayland Başbakanı Samak Sundarajev, hükümet yanlısı ve karşıtı gruplar arasında çıkan çatışmaların ardından, başkent Bangkok'ta olağanüstü hal ilan etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

1 kişinin öldüğü ve onlarca kişinin yaralandığı çatışmaların ardından kararı alan Sundarajev, olağanüstü hal süresinin uzun sürmeyeceğini bildirdi. Sundarajev, "Sorunu bir an önce çözmek için başka seçeneğim yoktu" dedi. Olağanüstü hal komutanlığına General Anupong Paojinda getirildi.

General Paojinda'nın düzeni sağlamak için polise yardımcı olmak üzere asker takviyesi yapmak, 5 kişiden fazla kişinin toplanmasını yasaklamak, herhangi bir yerde bulunan kişileri uzaklaştırmak ya da gözaltına almak, "kamu sağlığına zarar verebilecek" haberler üzerine sınırlandırmalar getirmek gibi yetkileri bulunuyor.

Demokrasi için Halkın İttifakı partisini destekleyen gruplar, bir haftadır hükümet binalarını işgal altında tutuyor. Çatışmalar, hükümet yanlılarının binalara yürümeye çalışmasının ardından çıkmıştı. Demokrasi için Halkın İttifakı, olağanüstü hal ilanına karşın hükümet binalarını terketmeyeceklerini açıkladı.

Bu arada Güney Kore ve Singapur vatandaşlarına gerekli olmadığı takdirde Tayland'a seyahat etmemeleri tavsiyesinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*