Bangladeş'in kurucusu film olacak

Bangladeş'in kurucusu film olacak.9924
  • Giriş : 01.05.2008 / 23:54:00

Hint film endüstrisi Bollywood'un megastarı Amitabh Bachchan'ın, yeni filminde Bangladeş'in kurucusu Bangabandhu Şeyh Muciburrahman'ı canlandıracağı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Muciburrahman'ın yaşamının anlatılacağı "Siyasetin Şairi" adlı filmin yapımcısı Abdulgaffar Chowdhury, merkezi ABD'de olan Bangladeş haber ajansı ANA'ya yaptığı açıklamada, filmde Amitabh'ın ailesinin de rol alacağını belirtti.

Bangladeş gazetelerinde çıkan habere göre, başrolü oynayacak olan Amitabh, Muciburrahman rolünü üstlenirken, oğlu Abhishek Bachchan, onun gençliğini canlandıracak.

Habere göre, yurt dışında yaşayan Bangladeşli bir gazeteci ve köşe yazarı olan filmin yapımcısı Chowdhury, Amitabh'ın gelini ve eski kainat güzeli Aishwarya Rai ve ünlü aktris Sabana Azmi'nin de filmde iki önemli rolü üstleneceğini söyledi.

Filmin yönetmenliğini ise Hindistan Ulusal Film Ödüllerinde Hintçe çekilen filmlerde en iyi film ödülünü 5 kez kazanan tek yönetmen olan Shyam Benegal yapacak.

Chowdhury, "Amitabh'ın filmde oynamaya razı olmasından sonra rahatladım. Bangabandhu Şeyh Muciburrahman'ın kalibresindeki bir kişiyi canlandırmak için, ondan başkasını düşünmem mümkün değildi. Şimdi sadece Amitabh değil, ailesinin diğer üyeleri de bu büyük işi üstlenmeyi kabul etti" dedi.

İngilizce çekilecek ve Bengali, Hintçe ve diğer dillere de dublajı yapılacak filmin çekimine ne zaman başlanacağı bilinmiyor.

1971'e kadar Doğu Pakistan adıyla bilinen Banladeş'in 1971'de bağımsızlığını kazanma mücadelesine liderlik eden Muciburrahman, 1975'teki bir askeri darbede, aile üyelerinin çoğuyla birlikte öldürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious