Bangladeş'te selde ölenlerin sayısı 68'e yükseldi

Bangladeş'te selde ölenlerin sayısı 68'e yükseldi.15377
  • Giriş : 11.06.2007 / 12:19:00

Bangladeş'te meydana gelen sel ve toprak kaymaları nedeniyle ölenlerin sayısı 68'e yükseldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bangladeş'te muson yağmurlarının başlamasıyla meydana gelen sel ve toprak kaymaları nedeniyle ölenlerin sayısı 68'e yükseldi.

Yetkililer, sahil kenti Chittagong'daki toprak kaymalarında son belirlemelere göre ölü sayısının 55 olduğunu, çeşitli bölgelerde yıldırım düşmesi sonucu da 13 kişinin öldüğünü bildirdiler.

Chittagong'da hala binlerce ton çamur ve enkazın altında kalan kişiler olduğu, polis ve gönüllülerin bu kişilere ulaşmaya çalıştığı ifade edildi.

Polis, yaralanan 70 kişinin hastanelere kaldırıldığını açıkladı.

Toprak kaymalarının Chittagong'da özellikle sahildeki evleri toprağa gömdüğünü belirten polis, kentte 100 kadar kişinin hala kayıp olduğunu belirledi.

"Cehennem gibi bir durumla karşı karşıyayız" diyen bir görgü tanığı, hala şiddetli yağış olduğunu, görüş mesafesinin azaldığını ve yolların sular altında kaldığını söyledi.

Ölü sayısının artmasından endişe eden görgü tanıkları, insanlara yardım etmeye çalışırken büyük güçlüklerle karşılaşıyor.

Ordu, itfaiye, polis ve gönüllülerin katıldığı kurtarma çalışmalarının, yolların sularla kaplanması nedeniyle güçlükle yapılabildiği belirtiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious