Bangladeş'teki isyanda 100 rehine var

  • Giriş : 25.02.2009 / 21:12:00

Bangladeş'te, sınır muhafızlarının, maaşları ve iş koşullarının iyileştirilmesi talebiyle bu sabah başlattığı isyanda 100'den fazla kişinin rehin alındığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bangladeş Acil Eylem Taburu'nun Komutan Yardımcısı Resul Kerim, aralarında Bangladeş Tüfekli Birlikleri'nin (BTB) komutanı General Şakil Ahmed ve onlarca komutanın da bulunduğu 100'den fazla kişinin rehin alındığını belirtti.

İsyancıların liderlerinden biri, bu akşam silahlarını bırakmaya hazırlandıklarını belirtse de isyancıların halen karargah çevresindeki birliklerin bölgeyi terk etmesini istediklerini söyledi.

Başkent Dakka'da, Bangladeş Tüfekli Birlikleri denilen sınır muhafızlarının alışveriş merkezleri ile evlerin bulunduğu bir bölgedeki karargahında isyan çıkmıştı. Yaklaşık 4 saat boyunca karargahtan silah ve patlama sesleri gelmiş, dumanlar yükselmişti. İsyancılar yakınlardaki bir alışveriş merkezini de ele geçirmişti.

Olayın ardından bölgeye sevk edilen askerler, karargahın etrafını kuşatmış ayrıca ele geçirilen alışveriş merkezinin dışına mevzilenmişti.

Başbakan Şeyh Hasina ise akşam saatlerinde, maaşlarının artırılması ve iş koşullarının iyileştirilmesi istemiyle bu sabah isyan başlatan sınır muhafızlarına af önerisinde bulunmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*