Banka soyguncuları kasıklarından vuruldu

Banka soyguncuları kasıklarından vuruldu.8144
  • Giriş : 03.03.2008 / 17:52:00

Antalya'da film sahnelerini aratmayacak bir soygunculuk girişimi yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gündüz bir bankayı soymak isteyen şahıslardan biri güvenlik görevlisi tarafından etkisiz hale getirilirken, diğeri kaçmayı başardı.

Olay, Denizbank'ın Aspendos Bulvarı'nda bulunan şubesine bugün saat 12.00 sırlarında meydana geldi. Alınan bilgiye göre, Rahmi D. isimli şahıs, bankaya girerek yanında getirdiği kurusıkı silahını çıkartarak, "Ellerinizi havaya kaldırın. Bu bir soygundur." diyerek veznedara paraları yanında getirdiği poşete doldurmasını istedi. Bu sırada bankanın güvenlik görevlisi Bülent E., soygun yapmak isteyen şaha silahını indirmesini söyledi. Soyguncu silahını indirmemekte ısrar edince, güvenlik görevlisi silahını çekerek ateş edeceğini söyledi. Bankanın içerisinde birkaç dakika devam eden konuşmanın ardından Rahmi D., veznedarın önüne koyduğu poşeti alarak kaçmaya çalıştı. Poşetin içinde para olduğunu zanneden güvenlik görevlisi yere ve tavana doğru ateş etti. Rahmi D., kaçmaya devam edince güvenlik görevlisi silahını soyguncuya doğrultarak kasıklarından yaraladı. Rahmi D. olay yerine gelen ambulansla önce yakında bulunan Anadolu Hastanesi'ne buradan da Antalya Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Olay yerine gelen polisler ise güvenlik önlemini aldıktan sonra, bankanın güvenlik görüntülerini inceledi. Olayın ardından soygunculardan olduğu belirtilen bir kişinin araçla kaçtığı belirtildi. Bu arada olaya tanıklık eden çevre sakinleri, şunları söyledi: "Birden silah sesi duyduk. Hemen dışarı çıkıp baktığımızda bankanın içinden birisi çıktı ve yere düştü. Güvenlik görevlisi bu şahsın elindeki silahı aldı. Bir süre bekledikten sonra ambulans gelip yaralıyı alıp gitti."

Yaralı soyguncunun hayati tehlikesinin bulunduğu belirtilirken, güvenlik görevlisi Bülent E. bilgisine başvurulmak üzere Antalya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Polis, olayla ilgili çalışmasını sürdürürken, savcılığa teslim edilmek üzere bankanın güvenlik görüntülerine el konuldu.

Bu arada aynı banka şubesinin daha önce de soyulduğu öğrenildi. Önceki soygun olayında hafta sonu bankanın içine giren soyguncuların içeride para bulamadıkları, çelik kasayı alarak kayıplara karıştıkları belirtildi. Bazı çevre sakinleri ise Aspendos Bulvarı üzerinde bulunan bankalardan para çeken müşterilerinde sık sık gasp olayına maruz kaldıklarını anlattı. ismini vermek istemeyen bir şahıs, bu gaspçıların genelde 3 kişi olduğunu birininsin bankanın içerisine girerek normal müşteri gibi sıra alıp beklediğini, diğer 2 kişinin de dışarıda araçla dolaştığını söyledi. İçerideki şahsın, yüklü miktarda para çeken şahısları takip ettiğini daha sonra da dışarıda bekleyen diğer arkadaşlarına telefonla haber verdiğini ve bu şahsıların bankadan yüklü miktarda para çekene şahısları takip ederek, tenha yerlerde gasp olayını gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious