Banka şubesi gibi dilenci

  • Giriş : 16.12.2006 / 00:00:00

Kahramanmaraş'ta, dilencilik yapan yaşlı adamın üzerinden yaklaşık 15 bin YTL tutarında döviz, altın ve YTL bulunan banka hesap cüzdanları çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Üzerinden 4 bin 820 avro, 2 bin 155 YTL ve 27 cumhuriyet altını değerinde para olduğunu gösteren banka cüzdanları bulunan dilenci hakkında, yine üzerinden kimlik çıkmadığı için herhangi bir işlem yapılamadı.

Trabzon Bulvarı Vakıflar Bankası önünde yaşlı bir kişinin dilencilik yaptığı ihbarını alan zabıta ekipleri, olay yerine gitti. Kaldırım üzerinde dilencilik yaptığı tespit edilen şahsın üzerinden kimlik bilgileri çıkmazken; yaşlı şahıs, zabıta ekipleri tarafından belediyeye götürüldü.

Ekiplerin aradığı şahsın üzerinden 15 bin YTL tutarında döviz, altın ve YTL ile banka hesap cüzdanları çıktı. Hesap cüzdanlarında yapılan incelemede ise, şahsın isminin İbrahim Yeniay (76) olduğu tespit edildi.

Yaşlı adam ifadesinde; 27 cumhuriyet altınını kuyumcuda bozdurarak bankaya yatırdığını ve bankadan çıktıktan sonra dilenirken yakalandığını söyledi.

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinden olduğu öğrenilen İbrahim Yeniay'ın dilenmek amacıyla haftanın 5 günü sabah erkenden Kahramanmaraş'a geldiği ve akşam ise evine döndüğü öğrenildi.

Yaşlı dilenci, belediyedeki incelemelerinin ardından serbest bırakıldı. Yaşlı adamın üzerinden kimlik çıkmadığı için ise herhangi bir işlem yapılamadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious