Bankada akıl almaz hırsızlık

  • Giriş : 09.02.2007 / 00:00:00

Çanakkale’de dün art arda yaşanan ilginç hırsızlık olayları polis ve jandarmayı alarma geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hırsızlardan biri bankanın giriş kapısının camını taş atarak kırıp banka görevlilerinin dikkatini bu noktaya çekti. Daha önceden bankaya giren bir başka hırsız banka görevlilerinin ve içerideki müşterilerin dışarıya yönelmesini fırsat bilerek, ATM cihazına konmak üzere banka güvenlik görevlisinin oturduğu bankonun çekmecesinde bulunan 2 bin 450 YTL’yi alarak kayıplara karıştı.

İş Bankası Çanakkale Şubesi’nde meydana gelen hırsızlık olayı bankanın akşam yapılan kasa sayımında paranın eksik çıkması sonucunda belli oldu. Paranın eksik çıkması üzerine incelenen güvenlik kamerası görüntüleri hırsızlık olayının nasıl meydana geldiğini gözler önüne serdi.

Çarşı Caddesi üzerinde ikinci bir hırsızlık olayı da saat 16.30’da yine aynı cadde üzerinde Ses Elektronik adlı beyaz eşya mağazasında yaşandı. Mağazaya müşteri gibi gelen dört kişiden ikisi mağaza görevlisini sohbet ederek oyaladı. Diğer iki kişi cep telefonlarının bulunduğu camekanın önünde birbirlerinin önünü perdeleyerek 2 bin YTL değerinde beş cep telefonu çaldı.

Ses Elektronik adlı mağazada meydana gelen cep telefonu hırsızlığı da bu sabah fark edildi. Cep telefonlarının eksik olduğunu anlayan mağaza görevlileri de inceledikleri güvenlik kamerası görüntülerinde cep telefonlarının nasıl çalındığını izledi.

Çanakkale’de yarım saat arayla meydana gelen iki hırsızlık olayının güvenlik kameralarına takılması polisi harekete geçirdi. Güvenlik güçleri kameralara yansıyan eşkallerden yola çıkarak hırsızların peşine düştü. Polis, aynı gün öğle saatlerinde Çanakkale-Ezine Karayolu üzerinde Turkuaz Petrol İstasyonu'nda yine oyalama suretiyle bir araç içinden çanta hırsızlığı yapan kişilerin eşkallerini, banka ve beyaz eşya mağazasındaki hırsızlık olayına karışan şüphelilerin eşkalleriyle karşılaştırdı. Eşkallerin birbirine benzemesi üzerine soruşturma derinleştirilerek sürdürüldü.

Turkuaz Petrol İstasyonu'nda çanta hırsızlığına karışan mavi renkteki 33 HV 003 plakalı bir Mazda marka otomobilin ve icindeki dört kişinin aranmasına başlandı. Trafik ekipleri, aranan 33 HV 003 plakalı otomobilin bankadaki hırsızlık olayının yaşandığı saatlerde banka yakınında park halinde görüldüğünü hırsızlık masası dedektiflerine bildirdi. Araç plakası çevre illere de verilerek aranmaya başlandı.

Saat 20.30 sıralarında Balıkesir’e bağlı Akçay Beldesi'nde 33 HV 003 plakalı araç terk edilmiş halde bulundu. Edremit Jandarması araç yakınlarında görülen şüpheli dört kişiyi yakalamak için çalışma başlattı. Ormanlık alana kaçan şüphelilerden 26 yaşındaki A.İ. yakalandı. A.İ.’nin eşkali cep telefonu hırsızlığına karışan şüpheli dört kişiden birinin eşkaline uydu.

Alınan bilgiye göre jandarmanın elinden kaçan diğer üç kişinin de kameralara yansıyan hırsızlık olaylarındaki kişilerin eşkalleriyle uyuştuğu öğrenildi. Polisin, Edremit Jandarması tarafından yakalanan A.İ’yi sorgulama ve yüzleştirme için Çanakkale’ye getireceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious