Bankalar personel alımını durdurdu

Bankalar personel alımını durdurdu.9134
  • Giriş : 12.11.2008 / 12:27:00

Banka ve Sigorta İşçileri Sendikası Çukurova ve G.Doğu Anadolu Bölge Başkanı Delikanlı, bankaların finansal kriz nedeniyle, personel alımını durdurduğunu bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Delikanlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2001-2002 yıllarında yaşanan ekonomik krizden en fazla bankaların etkilendiğini ve yaklaşık 12 bin kişinin işsiz kaldığını anımsattı.

Bu süreç sonrası sektörün Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun kuralları ile daha disiplinli hale geldiğini belirten Delikanlı, böylelikle gelişimin sürdüğünü ve yeniden personel alımlarına başlandığını hatırlattı.

Yaklaşık 120 bin civarında çalışanın bulunduğu sektörün, dünya genelinde yaşanan krizden şimdilik çok fazla etkilenmediğini kaydeden Delikanlı, ''şu an için personel çıkarımı yok. Ancak, yıl başında başlayan alımlar, yaşanan küresel kriz nedeniyle durduruldu. Çalışanlar tedirgin'' dedi.

Bankaların kriz nedeniyle kredilerde daha hassas davrandıklarını, kredi dönüşlerinde ise sıkıntılar yaşadıklarını belirten Delikanlı, 2009'da reel sektör kaynaklı sıkıntının bankalara yansıması ihtimali, çalışanlar üzerinde de istihdamın sürekliliği yönünde olumsuz etkiler yaratıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*