Banliyö treninden dehşet!

Banliyö treninden dehşet!.11624
  • Giriş : 01.01.2007 / 00:00:00

Ankara'da banliyö trenine biletsiz olarak binen bir grup, kendilerine bilet soran güvenlik görevlisini bıçaklayarak öldürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yolcuların gözleri önünde meydana gelen olayda, kasığından yaralanan TCDD Güvenlik Görevlisi Ahmet Kaya (33) aşırı kan kaybından hayatını kaybetti.

Yılbaşı dolayısıyla alkol aldıkları belirlenen yaklaşık 15 kişilik grup, olaydan sonra kayıplara karıştı. Bayramın birinci günü öldürülen Ahmet Kaya'nın babası Ali Kaya'nın da İsviçre'de yine Kurban Bayramı'nda trenin altında kalarak öldüğü öğrenildi.

Görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre, Yenişehir tren istasyonundan Sincan yönüne giden banliyö trenine binen 15 kişilik grup, şarkılar söyleyerek ve taşkınlık yaparak yolculuğa başladı.

Yıldırım istasyonuna gelindiğinde alkollü gençlerden bilet soran kondüktör hiçbirinin bilet almadığını tespit etti. Bilet almayı da reddeden şahıslar, güvenlik görevlisinin "biletsiz yolculuk edemezsiniz" uyarısı üzerine bir anda Ahmet Kaya'nın üzerine yüklendiler. Arbede sırasında güvenlik görevlisinin silahını alan ve kasığından yaralayan şahıslar Etimesgut Hava Durağı'nda trenden inerek, etrafa dağıldılar.

Atar damarı kesilen Ahmet Kaya'ya ilk müdahaleyi trende yolculuk eden bir doktor ile hemşire yaptı. Kanamayı durdurmak için yapılan tüm çabalar sonuç vermeyince genç güvenlik görevlisi yolcuların gözü önünde hayatını kaybetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious