Bar çatışmasında mafya parmağı

Bar çatışmasında mafya parmağı.7255
  • Giriş : 10.12.2008 / 10:06:00
  • Güncelleme : 10.12.2008 / 10:49:38

Beyoğlu'nda Riddim Bar da silahlar patladı, 3 kişi hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul eğlence dünyasının kalbi Beyoğlu'nda dün akşam silah sesleri yankılandı. Gençlerin uğrak yeri Riddim Bar'da çıkan çatışmada 3 kişi hayatını kaybetti, olaya Organize Suçlarla Mücadele Şubesi el koydu.

ÇATIŞMADA MAFYA BAĞLANTISI

Kanlı çatışma dün akşam saat 20:45 'de Sıraselviler Caddesi 35 numarada bulunan Riddim Bar'da meydana geldi. İddiaya göre barın iki işletmecisi arasında hisse devri yüzünden bir süredir gerginlik yaşanıyordu. Bu gerginlik mahkemeye taşınmış ve yargı süreci başlamıştı.

Ortaklar arasındaki anlaşmazlığa, yine iddiaya göre Beyoğlu'nda söz sahibi bir mafya grubu müdahale etti. İşletmecilerden birinin tarafını tutan mafya grubuna karşı, bar işletmecisi diğer ortak da bir başka mafya grubundan yardım istedi.

Dün akşam Riddim Bar'da hisse devir işlemlerini konuşmak üzere karşı karşıya gelen iki grup anlaşamadı, silahlarını çekti ve ortalığı kan gölüne çevirdi.

3 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Barda eğlenen müşterilerin gözü önünde çıkan çatışmada iki kişi olay yerinde hayatını kaybederken, bir kişi de ağır yaralı olarak Taksim İlk Yardım Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastaneye sevk edilen 24 yaşındaki Murat U., yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Hayatta kalan çete üyeleri olay yerinden polis gelmeden kaçtı.

ORGANİZE SUÇLAR POLİSİ OLAYA EL KOYDU

Olayı haber alıp Beyoğlu'na gelen Organize Şuçlar Polisi ekipleri, aralarında işletme ortaklarının da bulunduğu 5 kişiyi ifadelerine başvurmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'ne götürdü.

Konuyu detaylarıyla inceleyecek olan Organize Suçlar Şubesi dedektifleri, barın ve civardaki iş yerlerinin güvenlik kameralarının kayıtlarına el koydu.

HABERTÜRK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*