Bara alınmayınca el bombası çıkardı

  • Giriş : 10.02.2007 / 00:00:00

İzmir'in konak ilçesinde, bara zorla girmek isteyen iki grup, özel güvenlikçilerle tartıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gece saat 03.00 sıralarında 1. Kordon Atatürk Caddesi üzerinde bulunan bir bar önünde meydana geldi. E.D. (29), S.D. (33), D.Ö. (31), M.F.Ö. (23), soyadı belirlenemeyen Murat isimli şahıs ile Y.H. (33), bara girmek istedi. Ancak, özel güvenlik görevlileri grupta bulunanlara damsız giremeyeceklerini söyledi.

Bara alınmayan gruptakilerden birisi, iddiaya göre yanında bulunan el bombasını çıkarıp gösterdi. Bu arada olay güvenlik güçlerine ihbar edildi.

İhbar üzerine gelen ekipleri gören zanlılar, 35 YZ 404 ve 35 BRP 80 plakalı özel otomobillerle olay yerinden kaçtı. Güvenlik güçleri peşlerine düştükleri 35 BRP 80 plakalı aracı Gürçeşme Caddesi üzerinde sürücü Y.H'yle birlikte ele geçirdi.

Araçta yapılan aramalarda biri Kalaşnikov, diğeri “Uzi” marka 2 adet silah elde edildi. Silah çıkan otomobilin sürücüsü Y.P'nin 3 çocuk babası olduğu, zeytincilik ve zeytinyağı ticaretiyle uğraştığı belirlendi. Diğer otomobil ise Gültepe semtinde terk edilmiş olarak bulundu.

Güvenlik güçlerinin yaptığı araştırmalar sonucu olaya karıştıkları iddia edilen 6 zanlı gözaltına alındı. Özel güvenlik görevlilerine bar önünde el bombasını kimin gösteridiği henüz kesinlik kazanmadı. Kalaşnikov ve “Uzi” marka silahların ise Y.H'nin aracında ne amaçla bulundurduğunun araştırıldığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious