Bara silahlı ve el bombalı saldırı

  • Giriş : 28.11.2006 / 00:00:00

Esenyurt'ta bir disko bara düzenlenen silahlı ve el bombalı saldırıda bir kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Olay, Esenyurt Avcılar yolu üzerinde bulunan Sıla Disco Bar'da meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, bara müşteri olarak gelen iki grup arasında yaşanan tartışma büyüyerek kavgaya dönüştü. Bar çalışanları da duruma müdahale ederek kavga edenleri dışarı attı. Saat 01:30 sıralarında disco bar önüne gelen silahlı kişiler işyerini kurşun yağmuruna tuttu. Saldırıda yaralanan Ersan Öcal isimli işyeri çalışanı, Çapa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. İki otomobille saat 03:00 sıralarında tekrar bar önüne gelen saldırganlar, bu defa da işyerine parça tesirli el bombası attı. Patlamanın etkisiyle işyerinde maddi hasar meydana geldi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri, işyerinin içerisinde ve önünde incelemeler yaptı.

İşyerinin sahibi Hasret Aydın, önce iki masa arasında kavganın yaşandığını, kavga edenlerin dışarı atılmasının ardından da saldırının gerçekleştiğini iddia etti. Aydın, saldırı sırasında içerde 60 kişi olduğunu söyleyerek saldırının ucuz atlatıldığını anlattı.

Saldırının ardından otomobilleriyle kaçarak izlerini kaybettiren saldırganların yakalanması için jandarma ekipleri çalışma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious