Baradey'den Erdoğan'a!

  • Giriş : 06.07.2006 / 00:00:00

Baradey'den Erdoğan'a: "Çabalarınızı önemsiyoruz, lütfen devam edin"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (UAEK) Başkanı Muhammed El Baradey'in, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a görüşmesinde, İran'ın nükleer programı ile ilgili soruna diplomatik çözüm çabaları için teşekkür ederek, ''Çabalarınızı önemsiyoruz, lütfen devam edin'' dediği belirtildi.
Erdoğan ve El Baradey, İran'ın nükleer programıyla ilgili soruna diplomatik çözüm bulunması gerektiği konusunda hemfikir kaldı. El Baradey'in, Erdoğan'a diplomatik çözüm çabaları için teşekkür ederek, ''Çabalarınızı önemsiyoruz. Lütfen devam edin'' dediği öğrenildi. Başbakan Erdoğan'ın da El Baradey'e, ''Elimizden gelen katkıyı yapmaya, İran'a telkinde bulunmaya devam edeceğiz'' dedi.

El Baradey ve Erdoğan'ın, Türkiye'nin nükleer enerji programıyla ilgili görüş alışverişinde bulundukları da ifade edildi.

POLONYA MECLİS BAŞKANI GÖRÜMESİ

Erdoğan'ın akşam Polonya Meclis Başkanı Marek Jurek görüşmesinde Türkiye'nin AB üyeliği gündeme geldiği kaydedildi. Jurek Erdoğan'a, Polonya'nın Türkiye ile ilişkileri daha da geliştirmek istediğini belirterek, ''AB üyeliğinizi destekliyoruz. Türkiye oyalanmamalı ve Türkiye'ye haksızlık yapılmamalı'' dedi.

Jurek ayrıca, karşılıklı yatırım ve ticaretin artırılması ve özel sektörlerin teşvik edilmesi gerektiğini ifade etti. Başbakan Erdoğan da iki ülke ilişkilerini geliştirmek için üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını dile getirdi. ''Polonezköy'ü mutlaka görün'' diyen Erdoğan'a Jurek, ''Elbette görmeden gitmeyiz'' şeklinde cevapladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious