'Baraj aşılınca Baykal defterimizi dürdü'

  • Giriş : 29.05.2006 / 00:00:00

Halkın Yükselişi Partisi Genel Başkanı Yaşa Nuri Öztürk, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın, partiyi merkez sağa açma çalışmasıyla ilgili olarak ''Baykal, yeni bir kapkaç taktiğiyle barajın altına düşmemeyi garantilemeye çalışıyor'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Öztürk, "Baykal, kaporta, cam ve çerçevelerini parçaladığı arabanın son olarak motorunu da dağıtan kaptana benziyor. Baykal, yeni bir kapkaç taktiğiyle barajın altına düşmemeyi garantilemeye çalışıyor. Bu taktiği ilkin bana ve Kemal Derviş'e uyguladı. Seçimde barajı aştıktan sonra bizim de defterimizi dürdü" dedi.

Sağ ve sol partilerin, kendi dışında çare aradığını, bunun kendi ideolojisini inkar anlamına geldiğini dile getiren Öztürk, ''Sağla solun eski kaşarlanmışlarını birleştirip de ne yapacaksınız? Teşbihte hata aranmaz; iki ölüden bir diri çıkmaz" diye konuştu.

''Dincilik de riya, solculuk da. Dinden rahatsızlık, liberal sağcılıkta ise talancılık esastır" diyen Öztürk, Danıştay katliamıyla, Türkiye'nin temel sıkıntısının din-devlet, laiklik-İslam çekişmesi olduğunun bir kez daha ortaya çıktığını savundu. Öztürk, "Atatürk mirası ile İslam'ı, sadece biz barıştırabiliriz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious