Baraj sürerse eylem yapacak!

  • Giriş : 10.09.2007 / 19:02:00

Batman Belediye Başkanı , baraj projesi devam ederse Hasankeyf Kalesi'nde ölüm orucuna başlayacak..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Batman-Hasankeyf Kültür ve Sanat Festivali, ünlü piyanist ve besteci Fahir Atakoğlu, 2003 Eurovision birincisi Sertab Erener ve Kürt sanatçı Hayro Abbas'ın verdiği konserlerle son buldu.

DTP milletvekilleri Leyla Akat Ata ve Sabahat Tuncel'in de izlediği konserde Sertab Erener, Atakoğlu'nun piyanistliği eşliğinde bir konser verdi.

Konser bitiminde sahneye çıkan Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan, Erener'e çiçek ve Hasankeyf tablosu hediye etti. Sahnede izleyenlere kısa bir konuşma yapan Başkan Kalkan, tarihi Hasankeyf ilçesini sular altında bırakacak olan Ilısu Barajı projesinin iptal edilmemesi durumunda Hasankeyf Kalesi'nde ölüm orucuna başlayacağını belirterek, "Hasankeyf'in sular altında kalmasına gönlümüz razı olmuyor.

Almanya hükümetine çağrıda bulunuyorum. Verilecek kredi iptal edilsin. Verilen kredinin geri çekilmesi ve iptal edilmesi noktasında Hasankeyf halkının ve tarih severlerin çağrılarına kulak ver. Aksi takdirde asla bu vebalin altından kalkamayacaksınız" dedi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious