Barajlara 140 bin balık bırakıldı

  • Giriş : 07.10.2008 / 20:28:00

Devlet Su İşleri Bursa Bölge Müdürlüğü tarafından İpsala Balık Üretme İstasyonu'ndan alınan 140 bin yavru balık, Gölbaşı ve Büyükorhan barajlarına bırakıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DSİ 1. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, 2008 yılı 1. etap balıklandırma çalışmaları kapsamında 8-10 cm büyüklüğündeki 150 bin adet pullu sazan yavrularını, geçtiğimiz mayıs ayında Demirtaş ve Hasanağa Sulama barajlarına bırakmıştı.

2. etap balıklandırma çalışmaları kapsamında ise 15Eylül tarihlerinde DSİ Edirne 11. Bölge Müdürlüğü sorumluluğundaki İpsala Balık Üretme İstasyonu'ndan 140 bin adet yavru balık getirildi. 6-8 cm büyüklüğündeki pullu sazan balık yavrularının 100 bin adedi Gölbaşı (Kuşkonmaz) Barajı'na, 40 bin adedi ise Büyükorhan Barajları rezarvuar alanlarına bırakıldı.

DSİ I. Bölge Müdürü Vahit Baygüneş, "İdaremiz tarafından inşa edilen baraj ve gölet rezarvuar alanlarını balıklandırmayı amaçlıyoruz. Bu alanlar, Özel İdare tarafından ihaleyle kiraya verilerek ülke ekonomisine katkı sağlanmaya çalışılmaktadır. İdaremizin yaptığı çalışmalar, baraj ve gölet alanlarında balık rezervini arttırmak, kiraya verilen baraj sahalarında yöre halkını kötü alışkanlıklardan uzaklaştırarak kurallara uygun, amatör olta balıkçılığına ayrılmış alanlarda, Tarım Müdürlüklerinden alınan amatör olta belgesi ile sportif olta balıkçılığını desteklemek ve ailelerin protein ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmaktır" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*