"Barça satarsa Yıldırım alır"

  • Giriş : 26.03.2008 / 12:39:00

Roberto Carlos, Barcelona'da sıkıntılı bir dönem geçiren Ronaldinho'nun kulüp tarafından satışa çıkarılması halinde Fenerbahçe'nin bu futbolcuyu alacak maddi güce sahip olduğunu iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Marca gazetesine konuşan Carlos, "eğer Barcelona, Ronaldinho'yu satarsa başkanımız (Aziz Yıldırım) gider ve onu alır. 90 milyon euro ödeyebilecek durumda" iddiasında bulundu.

Yıldırım'ın büyük bir takım yaratma arzusunda olduğunu belirten Carlos, Fenerbahçe başkanın kendilerine yaptığı bir konuşmayı aktardı:

"Bak şimdi Real Madrid'in bütçesi ne kadar, 300 milyon euro. Manchester United aynı şekilde zengin, ama Fenerbahçe'de harcamak için 180 milyon euromuz var.

"Herşeyi yaptığınız için burada olduğunuzu sanıyorsanız hepiniz yanılıyorsunuz. Eğer herkesi kovmam gerekiyorsa bunu yaparım ve şu anda dünyanın en iyilerini getiririm."

Brezilyalı yıldız, "böyle bir başkanımız var işte. Çok tutkulu, ama aynı zamanda çok iyi bir insan olan başkanımız var. Lorenzo Sanz (eski Real Madrid başkanı) gibi bir başkan. Kulüple yaşayıp her zaman beklentileri olan biri" dedi.

Carlos, 11 yıl formasını giydiği Real Madrid'e, Lorenzo Sanz'ın başkanlığı döneminde transfer olmuştu.

Roberto Carlos, Milan'da oynayan Ronaldo'nun sakatlanmadan önce sezon arasında Fenerbahçe'ye gelmesi için kulübün isteğiyle arabuluculuk yapıp Ronaldo ile konuştuğunu da söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious