Barcelona Muhammed'den vazgeçiyor

  • Giriş : 14.03.2007 / 00:00:00

Beşiktaş yönetimi ile Barcelona arasında Muhammed Demirci için sürdürülen transfer görüşmeleri tıkandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Beşiktaş'ın son anda fiyatı 5 milyon euroya çıkartması üzerine İspanyol ekibinin, bu transferden vazgeçeceği öğrenildi.

Beşiktaş yöneticileri ile Barcelona temsilcileri arasında son bir haftadır İstanbul'da sürdürülen görüşmelerde, Muhammed Demirci'nin bonservis bedeli için yoğun pazarlıklar yapıldı. 3 milyon euroya kadar çıkan Katalan ekibi, daha fazla ödeyemeyeceklerini söylediler. Ancak Başkan Yıldırım Demirören'in de bulunduğu son toplantıda, siyah-beyazlı kulüp fiyatı 5 milyon euroya çıkarttı. Bu rakam karşısında şaşkına dönen Barcelona heyeti ile siyah-beyazlılar arasındaki görüşme çıkmaza girdi.

Beşiktaş ile son bir kez daha görüşecek olan Barcelona'nın, 5 milyon euroluk teklifi kabul etmeyeceği ve bu transferden büyük olasılıkla vazgeçeceği öğrenildi.

Yaşanan bu ani fiyat artışının altında yatan gerçek ise Yıldırım Demirören'in, Muhammed'i Beşiktaş'ta tutmak istemesi olarak gösterildi. Demirören'in, yakın çevresine yetenekli oyuncuyu satmak istemediğini söylediği belirtildi.

Yıldırım Demirören, minik oyuncunun 5 yıl sonra 20 milyon euro gibi büyük rakamlara transfer olabileceğini, bu durumda da çok büyük eleştirilere maruz kalacağını belirterek,"Muhammed’e gelen ilk teklif karşısında şartları değerlendirmeye aldık. O dönem aklımızda satma düşüncesi vardı. Ancak bu fikrimizden vazgeçmek üzereyiz. Ben Myuhammed'in takımda kalmasını istiyorum. Eğer yıldız olacaksa burada olsun, Beşiktaş formasını giyerek büyüsün. 5 yıl sonra Muhammed, Barcelona'dan 20 milyon euro gibi rakamlara transfer olursa işte o zaman Beşiktaşlılara nasıl hesap vereceğiz. Ben bir gün bu görevi bırakacağım. Ama arkamdan (Muhammed gibi bir oyuncuyu satmadı ve Beşiktaş'a çok büyük bir yıldız kazandırdı) diye anılmak istiyorum" dediği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious