Barcelona'da istifa şoku!

Barcelona'da istifa şoku!.10986
  • Giriş : 10.07.2008 / 22:07:00

İspanya'nın FC Barcelona kulübünde 8 yönetim kurulu üyesi, geçen pazar günkü yapılan gensoru oylamasından sonra istifalarını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

FC Barcelona'da 6 Temmuz Pazar günü yönetim kuruluna ve başkan Joan Laporta'ya karşı sunulan yapılan oylamada çoğunluk yönetim kurulunun istifasını istese de kulüp yönetmenliği gereği yeterli çoğunluk sağlanamadığından oylamanın sonucu geçersiz sayılmıştı.

Bugün yapılan FC Barcelona yönetim kurulu toplantısında aralarında 3 başkan yardımcısının da bulunduğu 8 kişi kişisel olarak aldıkları kararla istifa ettiklerini açıkladı. FC Barcelona'da göreve geldiğinden bu yana çok eleştiri alan ve şimdiye kadar toplam 16 yönetim kurulu üyesinin istifasına sebep olan Başkan Laporta ise görevine devam edecek. Laporta, 2010 yılına kadar başkanlığı sürdürmek istiyor.

Yönetim kurulundan istifa edenler, pazar günü yapılan oylamanın sonucunda aldıkları kararın ortak değil, kişisel olduğunu açıkladılar.

Mevcut durumda istifa edenlerin yerine Başkan Laporta'nın yeni yönetim kurulu üyeleri seçip görevine devam etmesi öngörülürken, İspanyol basını FC Barcelona'yı ''Tam bir kaos içinde'' diye nitelendiriyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*