Bardakoğlu: Hacca gençleri bekliyoruz

  • Giriş : 23.12.2006 / 00:00:00

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, haccın daha iyi yaşanabilmesi için genç yaşlarda kutsal topraklara gelinmesi gerektiğini söyleyerek, ’’Gençleri hacca bekliyoruz’’ dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mekke Ayniyat Ekip Başkanlığı’nda basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Bardakoğlu, ’’Vatandaşlarımız da Endonezya ve Malezya’da olduğu gibi erken yaşta hacca gelseler ne güzel olur’’ şeklinde konuştu.

Endonezya ve Malezya gibi Güney Asya ülkelerden gelen hacı adaylarının genç olduğuna dikkat çeken Bardakoğlu, ’’Hacılarımız yaşlı olunca böylesine kutsal bir vazifeyi ifa etmede zorlanabiliyorlar. Hac biraz da genç işi. Hac biraz daha erken yaşlarda yapılması gereken bir ibadet’’ dedi.

Bardakoğlu, daha öncede çeşitli vesilelerle açıklama yaptıklarını söyleyerek, ’’Haccı, ilk defa gelmek isteyenlere açacağız. İkinci defa gelmek isteyenler umreye gelecekler.’’ diye konuştu.

"Mina’da şeytanı gerçekten taşlamalıyız" diyen Bardakoğlu, hacı adaylarına seslenerek "Türkiye’den yanımızda getirdiğimiz şeytanı burada bırakalım. Şeytanı gerçekten taşlarsak, şeytanı içimizden de atarız, aramızdan da. Böylelikle kardeşlik içerisinde haccı ifa ederiz. ’’ dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious