Bardakoğlu'ndan hacılara çağrı

  • Giriş : 05.01.2007 / 00:00:00

Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, hacılara Türk damak tadına uygun günlük yemek sunulduğunu belirterek, Türk hacılara yemek konusunda garanti verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bardakoğlu, hac organizasyonu kapsamında hizmet veren Medine Ayniyat Merkez Mutfağı'nda incelemelerde bulundu.

Hacılar için hazırlanan yemeklerin yapıldığı yerleri ve gıdaların bulunduğu bölümleri gezen Bardakoğlu, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bu sene hacıların özellikle sunulan yemeklerden memnun kaldıklarını ifade eden Bardakoğlu, ayniyat çalışanlarına teşekkür etti.

Merkezin hizmet verdiği binanın sahibi olan, ''Türk dostu'' olarak nitelendirdiği Nur Muhammet Kaki ile de bir süre görüşen Bardakoğlu, hacılara Türk damak tadına uygun günlük yemek çıkarıldığını belirterek, ''Hacılarımız sadece ibadeti düşünecek, yemek derdi olmayacak'' dedi. Kadın hacı sayısının yıllara göre artış gösterdiğini kaydeden Bardakoğlu, Mescidi Nebevi'de kadınlara ayrılan bölümün yetersiz olduğu yönünde bazı görüşler bulunduğunu da ifade etti.

Ayniyat merkezi yetkilileri ise Medine'de günlük ortalama 20 bin hacıya yemek verebilecek kapasitede olduklarını belirterek, kullandıkları gıdaların taze ve hijyen olduğunu belirttiler. Hacıların yemeklerinde kullanılan etlerin Brezilya'dan getirildiği belirten yetkililer, bu etlerin özel yerlerde korunduğunu kaydettiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious