Barış Akarsu, ardında güzel şarkılar bırakmayı seçti

Barış Akarsu, ardında güzel şarkılar bırakmayı seçti.9687
  • Giriş : 07.07.2007 / 09:22:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 16:28:56

Barış Akarsu... Geç geldi, çabuk gitti. Yarım kalan bir iş kaldı arkada ama Hak böyle emretti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

2004'te düzenlenen şarkı yarışması Akademi Türkiye'nin birincisi, sürme gözlü şarkıcı çocuk Barış Akarsu sessizce büyüdü, onu Cem Karaca'ya, Barış Manço'ya benzeten hayranlarını hayal kırıklığına uğratmadan güzel şarkılar söyledi. Babasından öğrendiği Ruhi Su'ları, Cem Karaca'ları, Ahmet Kaya'ları dinledi, dinletti...

Röportajlarında, Cem Karaca'nın, Barış Manço'nun vârisi olmak değil, Barış Akarsu olarak anılmak istediğini söylüyordu: "27 yaşındayım ve on yıl sonra 37 yaşında olacağım. Zaman ne gösterir bilmiyorum. Ama şans hep benden yana oldu. 10 yıl sonra da çok iyi bir müzisyen olarak kalmak istiyorum. O şans benimle olsun yeter.

İşçi bir anne-babanın Karadeniz sahillerinde, şarkı söyleyerek büyümüş oğlunun, müziğini geliştirmesine giden yolu popüler bir şarkı yarışmasında başarısını ispat ederek geçti. İki albümünü ve müziğini bilen bilmeyen binlerce genci daha kendisine hayran ettiren bir televizyon dizisini de kolunun altına alıp yürümeye devam etti. Altı gün yaşam mücadelesi verirken, şansı, yanında değildi ne yazık ki. Doğum gününde Bodrum'da arkadaşları Zeynep Koçak ve Nalan Kahraman ile Trafik Kazası geçirdi.

oçak ile Kahraman kaza anında yaşamını yitirdi. Barış ise arkadaşlarının ve kendisini tanıyan tanımayan milyonlarca insanın dualarına, son albümüne isim olarak seçtiği 'Düşmeden Bulutlara Koşmam Gerek'e inat buralardan ayrıldı. Bulutlara koşup ardında güzel şarkılar bırakmayı seçti.

"Zaman ne gösterir bilmiyorum. Ama şans hep benden yana oldu" diyordu kariyer planlarını anlatırken. Ancak ne yazık ki bu kez şansı yanında değildi. 28. yaşgününü kutlamaya giderken geçirdiği trafik kazasının ardından yaşamını yitiren Akarsu'nun hayranları yasa boğuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious