Barış Akarsu anısına turnuva düzenleniyor

Barış Akarsu anısına turnuva düzenleniyor.13423
  • Giriş : 25.11.2007 / 20:12:00

Bartın'ın Amasra İlçesi Belediyesi organizasyonuyla düzenlenen 1. Barış Akarsu Hapkido Türkiye Şampiyonası'nda Bartın birinci, İstanbul ikinci ve Hatay üçüncü oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Amasra Anadolu Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi Spor Salonu'nda
gerçekleştirilen şampiyonaya Bartın'ın yanı sıra İstanbul, Karabük, Kocaeli,
İzmir, Kayseri, Samsun ve Hatay ile KKTC'den 112 sporcu katıldı.

Bay-bayan olmak üzere minikler, çocuklar, yıldızlar, gençler ve büyükler
kategorilerinde yapılan müsabakalarda en fazla birincilik elde eden Bartın,
İstanbul ve Hatay, ilk üç sırada yer aldı. Amasra Belediye Başkanı Ali Yıldırım, Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yalçın, Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürü Necat Pehlivan, sanatçı Barış Akarsu'nun annesi Hatice ve babası Selahattin Akarsu, Dünya Hapkido Federasyonu Başkanı
Prof. Dr. Don Oh Choi, Genel Sekreter Son Deuk Bae, Hapkido Federasyonu Türkiye Temsilcisi Şükrü Kınataş tarafından dereceye giren sporculara madalya, teknik direktörlere de kupaları verildi.

İstanbul'dan gelen Barışı Anlayanlar Grubu üyeleri, Akarsu çiftine, oğullarının çok sayıda resminin yer aldığı tabloyu hediye etti.

Don Oh Choi de çifte günün anısına teşekkürname ve madalya, Bartın'da
yaşayan Kore gazileri Kayhan Kırandağ, İlyas Sağdıç ve Recep Aslanoğlu'na da madalya verdi. Gaziler ise Don Oh Choi'ye üzerine Türk ve Kore Bayrağının işlendiği tel kırma örtü hediye etti. Sanatçı Akarsu, 2004-2005 yıllarında Hapkido Federasyo Türkiye Temsilciliği'nde yönetim kurulu üyeliğini yapmıştı. Muğla'nın Bodrum ilçesinde 30 Haziran 2007'de, içinde Zeynep Koçak ve Nalan Kahraman'ın bulunduğu otomobil, Torbalı kavşağında Halil İbrahim Çetin'in kullandığı kamyonla çarpışmış, kazada Koçak ve Kahraman olay yerinde, sanatçı Akarsu ise tedavi altına alındığı Bodrum Özel Hastanesinde 5 gün sonra yaşamını yitirmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious