Barış Akarsu vefat etmeseydi mahkemelik olacaktı!

Barış Akarsu vefat etmeseydi mahkemelik olacaktı!.7654
  • Giriş : 06.07.2007 / 17:30:00
  • Güncelleme : 06.07.2007 / 17:41:18

Barış Akarsu'nun trafik kurallarını hiçe saydığı ve aşırı süratle araç kullandığı kaza raporuna girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gazeteport'un haberi...

Beş gün boyunca verdiği ölüm kalım savaşından yenik çıkan Barış Akarsu hayatta kalsaydı, ölümüne neden olduğu Zeynep Koçak ve Nalan Kahraman için yargılanacaktı. Binlerce hayranının tek yürek olup dua ettiği Akarsu'nun trafik kurallarını hiçe saydığı ve aşırı süratle araç kullandığı kaza raporuna girdi. Kazada asli kusur tutuklanan kamyon şöföründe değil, Barış Akarsu'daydı. Rapora göre Akarsu, aşırı süratle kavşağa girerek meşrubat dolu kamyonun altına girmişti.

KAZA NASIL OLDU?

Barış Akarsu'nun kullandığı araba İzmir'den Bodrum yönüne giden 38 yaşındaki Halil İbrahim Çetin'in kullandığı 34 AT 9921 plakalı meşrubat dolu bir kamyonun altına girdi. Yaklaşık 30 metre sürüklenen otomobil, hurda yığınına döndü. 20 yaşındaki Zeynep Kocak ve 37 yaşındaki Nalan Kahraman olay yerinde hayatını kaybetti.

Akarsu'nun hastaneye kaldırılmasının ardından yakınları gazetecileri yanılttı. Yaşama şansı bulunan Akarsu'nun yargılanmasının önüne geçebilmek için arabayı eski sevgilisi Zeynep Kocak'ın kullandığı açıklaması yapıldı. Oysa resmi raporlarda adı geçen sürücü Barış Akarsu'ydu. Akarsu yaşasaydı ölümlü kazaya sebebiyet vermek suçundan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacaktı.

SON SÖZ KAZA RAPORUNUN

Karayolları Genel Müdürlüğü'nün hazırladığı kaza raporunda "Sürücü Barış Akarsu'nun sevk ve idaresindeki 48 UK 556 plakalı otomobil ile Torba istikametinden (tali yoldan) gelip, Milas istikametine kontrolsüz çıkış yaptığı ve Milas istikametinden Bodrum istikametine hareket halinde olan sürücü Halil İbrahim Çetin'in sevk ve idaresindeki 34 AT 9921 plakalı kamyonla Torba kavşağında çarpışmaları sonucunda ölümlü, yaralanmalı, maddi hasarlı Trafik Kazası meydana geldiği kaydedildi. Rapora göre Akarsu 'kavşaklarda geçiş önceliğine uymamak' kuralını ihlal etmişti. Yani kusurluydu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious