Barış Akarsu'yu binlerce seveni uğurladı!

Barış Akarsu'yu binlerce seveni uğurladı!.32159
  • Giriş : 06.07.2007 / 18:11:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 16:27:01

Barış Akarsu'yu Türkiye'nin dört bir tarafından gelen binlerce seveni uğurladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

 Barış Akarsu cuma namazı sonrası toprağa verildi.

Muğla'da geçirdiği kazada ağır yaralanarak kaldırıldığı hastanede bir süre komada kalan ve sonra hayatını kaybeden şarkıcı ve oyuncu Barış Akarsu'yu binlerce seveni uğurladı.

Amasra merkez İskele Camii'nde cuma namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından şehir mezarlığında toprağa verildi.

Barış Akarsu'yu Türkiye'nin dört bir tarafından gelen binlerce seveni uğurladı.

Tekbir sesleri ile alkış seslerinin birbirine karıştığı cenaze töreninde binlerce seveni gözyaşı döktü. Cenaze törenine dizideki arkadaşları ve sanat camiasından isimler de katıldı.

Annesi cenaze töreninde tabuta sarılarak Hatice Akarsu fenalık geçirdi. Babası Selahattin Akarsu da "Barış ölmedi" diye bağırdı.

Amasra’daki vatandaşlar, gözyaşları içinde yol kenarında uzun koridorlar oluşturarak cenaze aracına karanfiller attılar. Amasra Şehir Mezarlığı’na getirilen Akarsu’nun cenazesi, yaşanan izdiham nedeniyle zorlukla defnedilebildi.

Akarsu’nun annesi, oğlunun mezarına kürekle toprak attı. Babası da elindeki çiçekten koparttığı yaprakları mezarın içine bıraktı.

Sanatçının mezarlığına gelen çok sayıda seveni dua etti.

Cenaze törenine Akarsu’nun yakınları, Bartın Valisi İsa Küçük, AK Parti Bartın Milletvekili Asım Kulak, gazeteci Yüksel Aytuğ, sanatçının Yalancı Yarim dizisinde rol aldığı Merve Sevi ile bazı rol arkadaşlarının yanı sıra Yabancı Damat dizisinin başrol oyuncularından Özgür Çevik ve çok sayıda vatandaş katıldı.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Demokrat Parti Genel Başkanı Mehmet Ağar ile çok sayıda kişi de cenaze törenine çelenk gönderdi.

Amasra’daki reklam panolarına, Barış Akarsu’nun "Kalbimizdesin" yazılı büyük posterleri konuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious