Barış maçı polemiği!

  • Giriş : 25.07.2006 / 00:00:00

Belediye Başkanı Gökçek, Ankaraspor’un Abu Gosh-Mevaseret takımıyla bir maç organizasyonu anlaşmasının olmadığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gökçek, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail’de iş yapan Yılmazlar Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Reyiz Yılmaz’ın, iki günden bu yana basına yaptığı açıklamalara bir anlam veremediğini belirterek şunları kaydetti:

"Yılmazlar İnşaatlar isimli şirketin başkanı Ahmet Yılmaz’ın yaptığı basın açıklamasını hayretle okudum. Kendisine verilmiş hiçbir söz olmamasına ve sadece kendisinin bir talebi olmasına rağmen, sanki bir organizasyon anlaşması yapılmış gibi konuyu kamuoyuna takdim etmesini hayretle izliyorum.

Ahmet Yılmaz’ın ifade ettiği gibi konuyla ilgili, Başbakanlık ve Dışişleri Bakanlığı ile hiçbir görüşme yapılmamış olmasına rağmen, sırf kendi reklamını yapabilmek amacıyla 2 günden beri kamuoyunu meşgul eden açıklamalar yapıyor. İşin tamamen şova yönelik olduğu, basın çekmiş olduğu faksın altında "2005 İsrail’de yılın işadamı ve Abu Gosh-Mevaseret Takımının Ana sponsoru" ifadesi açıkca ortaya koymaktadır.

Böyle bir organizasyonun yazılı bir belgeye bağlanmış olması gerekmez mi? Nerede böyle bir anlaşma metni? İnsanları zan altında bırakmaya hakkı yok. Şov yapıp İsrail’den daha fazla iş almayı düşünüyorsa, bu konudaki gerekli uyarı İsrail elçiliğine yapılacaktır. Bizim sırtımızdan kimse ticaretin şovmenliğini yapmasın."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious