Barış Manço'nun 4 şarkılık CD'si piyasada

Barış Manço'nun 4 şarkılık CD'si piyasada.10245
  • Giriş : 29.01.2009 / 23:07:00

Barış Manço'nun 1960'lı yılların başında kaydedilen ilk parçalarından oluşan 4 şarkılık CD, sanatçının vefatının 10. yılında piyasa çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Coşkun Plak şirketinden yapılan açıklamada, sevenleri ve özleyenleri için sanatçının bugüne kadar yayımlanmamış orijinal kayıtlarından 4 şarkılık bir CD oluşturulduğu bildirildi.

"Sahibinin Sesi" repertuvarından yer alan bu şarkıların Manço'nun 1960'lı yılların başında kaydedilen ilk yapıtları olduğu vurgulanan açıklamada, bu yapıtların daha sonraki senelerde single (45'lik plak) olarak yayımlandığı belirtildi.

Açıklamada, CD'de 3'ü Fransızca, biri Türkçe parçalarda sanatçının ilk gençlik yıllarının sesi ve heyecanının bulunduğuna dikkat çekilerek, stereo sistemi olmayan, çok kanal teknolojisinin henüz keşfedilmediği o dönemlerde bu şarkıların Barış Manço ve Les Mistigris Grubu tarafından Belçika'da tek kanallı bir stüdyoda kaydedildiği vurgulandı.

Açıklamada, CD'deki 4 şarkının orijinal plak kayıtlarından alınarak bugünün dijital teknolojisi ile üretildiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*