Barış mitingi PKK gösterisine dönüştü

  • Giriş : 03.09.2006 / 00:00:00

"Ortadoğu'da ve Türkiye'de Barış, Halklara Özgürlük" mitingi bölücü örgüt PKK ve Abdullah Öcalan lehine slogan atılan gösteriye dönüştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle düzenlenen "Ortadoğu'da ve Türkiye'de Barış, Halklara Özgürlük" mitingi bölücü örgüt PKK ve Abdullah Öcalan lehine slogan atılan gösteriye dönüştü. Organizasyon komitesinin uyarılarına rağmen yüzlerini puşi ve bezlerle örten çok sayıda gösterici, terör örgütü PKK ve sözde lideri Öcalan lehine slogan attı.
1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle Çağlayan'da düzenlenen "Ortadoğu'da ve Türkiye'de Barış, Halklara Özgürlük" mitingi saat 13:00 sıralarında başladı. Göstericiler gruplar halinde miting alanına gelirken, çevik kuvvet ekiplerinin Çağlayan Meydanı çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldığı gözlendi. Polis helikopteri de havadan kontrollerini gerçekleştirdi.

Grupların alanda yerini almasıyla miting başladı. Demokratik Toplum Partisi (DTP) Emeğin Partisi (EMEP) ve İnsan Hakları Derneği'nin (İHD) desteğiyle gerçekleştirilen mitinge DTP Eş Başkanı Ahmet Türk, SDP Başkanı Filiz Koçal, İHD Genel Başkanı Yusuf Alataş, DTP Eş Başkan Yardımcısı Sırrı Sakık, DİSK Genel Sekreteri Musa Çam katıldı.

Gösteriler sırasında "Lübnan'a asker göndermeye hayır, Operasyonlar durdurulsun, analar ağlamasın, Demokratik Cumhuriyette eşit yurttaşlar olarak yaşamak istiyoruz" yazılı dövizler taşındı.

Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı miting sırasında topluluğun ön kısmında bulunan grupların sık sık PKK ve sözde örgüt lideri Abdullah Öcalan lehine slogan atmaları dikkat çekti. Organizasyon yetkililerinin yaptığı uyarılara aldırmayan PKK sempatizanları slogan atmaya devam etti. PKK bayrağı taşıyan ve kendilerini gizlemek isteyen grup üyeleri puşilerle yüzlerini kapattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious