Barış'ın cezası kaldırıldı

Barış'ın cezası kaldırıldı.22901
  • Giriş : 21.03.2008 / 08:17:00

Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Beşiktaş maçında üst üste iki sarı kart görerek kırmızı kartla oyun dışında kalan Trabzonsporlu Barış Memiş'in disiplin cezasını kaldırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beşiktaş ile geçen hafta yapılan Turkcell Süper Lig maçında iki sarı kart gören Barış için, Trabzonspor'un, Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna (PFDK) yaptığı "gördüğü ikinci sarı kartın iptal edilmesi ve buna bağlı olarak kırmızı kartın silinmesi" talebi reddedilince, konu Tahkim Kurulu'na taşındı.

Kurul, Barış'ın maç içinde "hakemi aldatmaya yönelik" olarak değerlendirilen ikinci sarı kart gördüğü pozisyonu değerlendirdi.

Barış'ın ikinci sarı kartı görerek oyun dışı kalmasına ilişkin kararın "ciddi ve aşikar nitelikte hatalı bir karar olduğu" kanaatine varan Tahkim Kurulu, disiplin cezasını ve sonuçlarını iptal etti.

Böylece iki sarı kart görerek oyun dışı kalan Barış'ın, "otomatik olarak ihracı takip eden ilk resmi müsabakaya katılmama" cezası uygulamadan kalkmış oldu.

Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Gençlerbirliği OFTAŞ Sporlu futbolcu Olgay Coşkun'a iki maç ceza verdi.

Kurul, 16 Mart'ta Ankargücü ile oynanan maçta rakip takım oyuncusuna yönelik hareketi nedeniyle Olgay'ı cezalandırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious