Barlas ATV'den ayrılıyor mu?

Barlas ATV'den ayrılıyor mu?.12302
  • Giriş : 12.06.2008 / 21:24:00

ATV Haber'in başına Barlas tatildeyken Fuat Uğur atandı. 'Barlas gidiyor' dedikoduları ayyuka çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Uzun süredir reyting sıralamasında geride kalan ATV Haber'in yeni kaptanı dün göreve başladı. Fuat Uğur, Haber Genel Yayın Yönetmenliğine getirildiği sırada, anchorman Mehmet Barlas tatildeydi. Uğur'a "Barlas'ın durumu ne olacak?" diye sorduk. Aldığımız yanıt her manaya açıktı: "Pazartesi gelecek. 15 gün daha haberleri sunacak. 1 Temmuz'da tatile çıkacak..."

HEM KALİTE HEM REYTİNG

ATV Haber'in yeni genel yayın yönetmeni Uğur'la önce hedeflerini konuştuk. Uğur "ATV'ye farklı bir habercilik anlayışı getireceğim. Kaliteyi de yakalayan, reytingi de dışlamayan aktif bir habercilik yapacağız" diye anlattı hedeflerini...

YARANMAK İÇİN HABER YAPMAYACAĞIZ

Uğur sadece ATV habere değil, televizyon haberciliğine farklı bir anlayış getirmek istiyor. Bunu da şöyle anlatıyor: "Mevcut ezberi bozmaya yönelik bir tavrımız olacak. Slogancı, şabloncu ve aynı zamanda da gürültücü bir haber anlayışı değil bizimki... İzletmeyi ve dinletmeyi hedefliyoruz. Haber seyircisinin ilgisini sürekli bültenimizde tutacağız. Angaje habercilik yapmayacağız, yaranmak için habercilik yapmayacağız..."

BARLAS GİDİYOR MU?

Sıra en çok merak edilen soruda; "Barlas'ın durumu ne olacak? ATV Haber'i sunmaya devam edecek mi?" Uğur "Pazartesi gelecek. 15 gün daha haberleri sunacak ve 1 Temmuz'da tatile çıkacak..." diye cevap veriyor.

Peki ya 1 Temmuz'dan sonrası? O konuda net bir yanıt yok. "Tatilde biliyorsunuz. Henüz kendisiyle görüşmedim." diyor. Barlas'ın ayrılacağı iddialarına ise şöyle yanıt veriyor: "Barlas'ın varlığı bizim için zenginliktir tabii. Ama ben de iddiaaları duydum. Kalıp kalmayacağı kendisiyle görüşünce belli olacak. "

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious