Barlas NTV'yi magazin sitesine benzetti

Barlas NTV'yi magazin sitesine benzetti.14649
  • Giriş : 24.04.2008 / 20:00:00
  • Güncelleme : 24.04.2008 / 18:56:02

NTV'de yayınlanan Mirgün Cabas ile Ruşen Çakır'ın hazırladığı 'Yazıişleri' programına konuk olan Mehmet Barlas, "900 bin YTL'lik transfer parası ne oldu?" sorusuyla karşılaşınca çılganı döndü ve NTV'yi dedikodu sitesine benzetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

NTV'de yayaınlanan ve Mirgün Cabas ile Ruşen Çakır’ın sunduğu "Yazıişleri" adlı programda Mehmet Barlas’ın transfer ücreti olarak alıp, daha sonra iade edeceğini açıkladığı, ancak akıbeti henüz netleşmeyen 900 bin YTL için, sert bir tartışma çıktı. Barlas, kendisine 900 bin YTL’nin akıbetini soran Cabas’a " Sizin patronunuz Ferit Şahenk’e kime ne ücret ya da prim verdiğini sorabiliyor musunuz?" dedi. Barlas, NTV’deki Yazıişleri programının bu hali ile devam etmesi durumunda, "Dedikodu formatında" olacağını da öne sürdü ve " O zaman Medyafaresi sitesine dönersiniz, bu programı orada yapmanızı tavsiye ederim" dedi.

Programa canlı yayın konuğu olarak katılan Barlas, önce Sabah- ATV’nin Çalık grubu ve Katar sermayeli bir şirket tarafından satın alınmasını değerlendirdi. Başbakanın damadının Çalık grubunda üst düzey yönetici olmasının Sabah’ın çizgisini etkilemeyeceğini öne süren Barlas, Berat Albayrak’ın adını da hatırlamadı ve ‘’Serhat mı Serdar mı, tam bilmiyorum kendisini de tanımam. Bizim patronumuz geçmişte TMSF yani devletti. O dönemde bile şu haberi yazmayın ya da şu haberi yazanı işten atın denilmedi, denilemez. Başbakanın damadı iyi eğitim görmüş ve damat olmadan önce bu grupta çalışmaya başlamış. Eğer Sabah-ATV iktidar güdümünde olursa kimse okumaz izlemez. Aydın Doğan’ın kızları da iyi eğitimli ve bugün Doğan grubunda yönetici’’ dedi.

ŞAHENK’ E SORUN ?

Barlas, Ruşen Çakır’ın, "Çalık grubunun medyaya girmesinin ardından bazı yorumlar var. Yeni bir medya savaşları mı başlayacak?" sorusuna ise "Bence basında kartelleşme olacağına savaş olsun bu daha iyi. 28 Şubat’ı hatırlayın ben işten çıkarıldım. Bütün manşetler Ankara’dan gelen talimatlarla atılıyordu" cevabını verdi.

Daha sonra Mirgün Cabas, Barlas’a " Siz Sabah-ATV’de göreve başlarken bir transfer ücreti aldınız ve sonra iade edeceğinizi açıkladınız. Bu paranın akıbeti ne oldu?" diye sordu. Barlas bu soruya sinirlendi ve şöyle dedi:

"Siz bu tür soruları patronunuz Ferit Şahenk’e sorabiliyor musunuz? Kime ne ücret veriyor, ya da yılbaşında kime ne prim verdi. Ruşen Çakır, Zafer Mutlu’ya sorabiliyor mu ? Zafer nasıl gazete patronu oldu diye. Ben bu parayı Çalık grubundan üç yıla yayılarak aldım. Sonra Çalık grubuna devredilme süreci uzadı ve bir karar aldım"

Cabas "Bu soruyu sordum çünkü çok tartışıldı. Siz de jest yapıp iade edeceğinizi açıkladınız" dedi. Barlas ise daha da sinirlenerek " Kısa süre önce ben de NTV’de program yapıyordum. Sizin NTV’yi korumanız gerek. Böyle sorular programınızı dedikodu seviyesine çeker. O zaman Medyafaresi sitesine dönersiniz, orada bu programı yapmanızı tavsiye ederim " cevabını verdi. Cabas " Ben çalıştığım kurumu her zaman düşünürüm." Derken, Ruşen Çakır Barlas’a teşekkür etti ve tartışmayı bitirdi….

GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious